Oldřich Kulhánek - Portrait of my judge

Detail položky

Detail položky

Signováno tužkou Oldřich Kulhánek 1990, 26/90. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 95 cm

 

o autorovi: 1940, Praha - 2013
Žák SOŠV v Praze (1954-1958). Poté se vzdělával na VŠUP v Praze (1958-1964). U nás nemohl do roku 1990 z politických důvodů vystavovat. Jeho grafické listy a lepty mají velice blízko k surrealismu. Roku 1991 vedl v USA semináře o kresbě. Navrhl také české bankovky. Ve své tvorbě se zaměřuje na vývoj člověka a jeho smrtelnost. V 90. letech tvořil kresby inspirované sportem. Díla Oldřicha Kulhánka jsou zastoupena v městech po celé Evropě a také v USA (Brusel, Stockholm, Chicago,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

152715. Portrait of my judge
Zbývá:18 dnů, 7 hodin
Konec dražby:29.01.2026 23:13:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci