Oldřich Kulhánek - Muž s brýlemi

Lept, 9x6 cm. Signováno dole uprostřed tužkou O. Kulhánek. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1940 - 2013
Žák SOŠV v Praze (1954-1958). Poté se vzdělával na VŠUP v Praze (1958-1964). U nás nemohl do roku 1990 z politických důvodů vystavovat. Jeho grafické listy a lepty mají velice blízko k surrealismu. Ve své tvorbě se zaměřoval na vývoj člověka a jeho smrtelnost. Roku 1991 vedl v USA semináře o kresbě. Navrhl také české bankovky. V 90. letech tvořil kresby inspirované sportem. Díla Oldřicha Kulhánka jsou zastoupena v galeriích v Evropě a v USA (Brusel, Stockholm, Chicago,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

306200. Muž s brýlemi
Dražba ukončena:23.09.2020 20:34:09
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 200 Kč