Olej na kartonu, 32x50 cm, signováno vlevo dole O. Koníček 21, rám, zaskleno.
1886, Kutná Hora - 1932, Žehuň
Žák prof. Ottenfelda na pražské AVU, 1912-13 pobyt v Paříži. Vyšel z impresionismu, později pod vlivem Matisse, Cézanna a Deraina. Pravidelně vystavoval s S.V.U. Mánes.
Pozn.: Vzadu přípis číslo katalogu 553 z pozůstalosti Old. Koníčka.