Oldřich Jelínek - Jazz

Litografie, 34x23 cm. Signováno dole uprostřed tužkou O. Jelínek 1999. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1930
Narodil se v Košicích. Studoval v Praze AVU u prof. Pelce spolu s Adolfem Bornem, se kterým pak úzce spolupracovali. Společně vytvořili řadu knižních ilustrací a společně také přispívali do časopisů. Počátkem 80. let emigroval do německého Mnichova, kde se proslavil četnými ilustracemi knih a karikaturami pro časopisy. V roce 2017 se Oldřich Jelínek rozhodl věnovat většinu svých děl ze svého mnichovského atelieru Galerii výtvarného umění Havlíčkův Brod. V posledních letech žije v Praze. Dostal celou řadu cen z mezinárodních knižních festivalů. Jeho styl je precizní a zejména náměty žen, automobilů a letadel patří ke světové špičce.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

69504. Jazz
Dražba ukončena:08.12.2021 21:44:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 100 Kč