Olej na kartonu, 70x90 cm. Signováno vpravo dole Homoláč. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 20. ledna 1872 Nymburk - 8. listopadu 1957 Praha
Akademický malíř a středoškolský profesor. V roce 1889 nastoupil na pražskou malířskou akademii, studoval u M. Pirnera a V. Hynaise. V roce 1897 obdržel Hlávkovo studijní stipendium. Byl spoluzakládajícím členem SVU Mánes a v roce 1897 se poprvé objevily reprodukce jeho obrazů v časopise Zlatá Praha. Občas zajížděl do Vídně, kde vystavoval a prodával svá díla. Pedagogicky působil na moravských gymnáziích. Stýkal se s Jožou Uprkou, jezdil po Slovácku a maloval prosté lidi a rázovitou krajinu. V roce 1929 se konala souborná výstava jeho obrazů v Topičově salonu.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 49 000 Kč.