Oldřich Eichler - Svítání

Olej na plátně, 100x69 cm. Signováno zezadu Eichler 75. Rámováno.

Nejdelší strana: 110 cm

Poetický obraz Oldřicha Eichlera navozuje sugestivní atmosféru bdělého snění, tedy kvalitu, která je pro malířova díla typická. Inspiraci ze skutečnosti, a sice krajinný výjev s objektem připomínajícím stan, přírodní kulisou a nebeským tělesem, zde malíř přetváří ve vlastní fantazijní vizi. Efekt rozostřených obrysů a charakteristické naznačení optické čočky navozuje dojem, jako by divák nahlížel do prostoru jiné skutečnosti, který malíř pozorovateli předkládá. Velmi zdařilé je výtvarné podání motivů, které je klade na hranici mezi skutečností a surrealistickou vidinou. Vtahující barevnost zelené a modré naplňuje obraz nevtíravou melancholií. Obraz je krásnou a hodnotnou ukázkou díla Oldřicha Eichlera, ve kterém se projevují surrealistické tendence.

o autorovi: 18.7.1941-2014

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 61 000 Kč.

121538. Svítání
Dražba ukončena:29.08.2024 20:45:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:20 000 Kč