Oldřich Eichler - Podobizna

Olej na plátně, 90x81 cm. Značeno vlevo nahoře. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Současný majitel získal dílo přímo od autora.

Nejdelší strana: 103 cm

Oldřich Eichler, který se svou volnou tvorbou profiloval jako pozoruhodný solitér, v současné chvíli patří k velmi uznávaným zástupcům domácí umělecké scény. Jeho malířské práce typicky uplatňují jak figurativní, tak abstraktní výrazové prostředky, jak je to patrné i na nabízeném díle Podobizna. Na olejomalbě se projevuje pro Eichlera příznačná hloubka umělecké výpovědi a vysoce efektní malířské zpracování. Je to zjevné nejen ve výběru motivu, ale také tlumené teplé barevnosti obrazu. Oba tyto prvky navazují spojení s díly starých mistrů a podobizna sama také nese formální rysy této tradiční linie. Malíř nicméně tomuto momentu dává zcela nový význam charakteristickým rukopisným postupem i subjektivním vztahem k modelu. Vyzdvihnout je samozřejmě nutno také vysoce estetické působení díla podpořené nazlátlou barevností. Svým neopakovatelným projevem Oldřich Eichler vystupuje na domácí výtvarné scéně druhé poloviny 20. století.

o autorovi: 18.7.1941-2014

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 61 000 Kč.

94617. Podobizna
Dražba ukončena:31.05.2023 20:36:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:6 500 Kč