Olej na sololitu, 70x50 cm. Značeno vlevo nahoře. Rámováno.
Pozn.: Vzadu autorský štítek.
Nejdelší strana: 88 cm
Katedrála Oldřicha Eichlera je krásným příkladem imaginativní tvorby tohoto pozoruhodného autora, který se ve svém volném díle vyjadřoval repertoárem prostředků na pomezí abstraktní a figurativní malby. Na předloženém díle se Eichler nechal inspirovat tvary historické architektury, které zasadil do převýšeného formátu. Ve způsobu její interpretace se jasně zračí malířův sklon ke zpracování meditativních zvnitřnělých témat. Katedrála se před divákem na obrazové ploše zdvihá jako majestátní kulisa architektonických bloků s potemnělými hrotitými okny a neurčeným vnitřním prostorem. Mystičnost obrazu dodává volba silně redukovaného barevného řešení, ve kterém dominuje bledě modrá. Neodmyslitelnou součástí výrazu malby je i kultivovaný, ale nešlechtěný rukopis. Obraz velmi dobře reprezentuje vysoce ceněné malířské dílo Oldřicha Eichlera, které je pro svou originalitu i neopakovatelnost na trhu s uměním velmi intenzivně vyhledáváno.
o autorovi: 18.7.1941-2014
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 61 000 Kč.