Oldřich Blažíček - Ve žních

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 20x29 cm. Signováno vpravo dole O. Blažíček 1928. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1887 – 1953
Malíř, vyučen malířem pokojů, získal stipendium a studoval na UMPRUM v Praze, později ve speciálce prof. Schwaigera na pražské AVU. Do povědomí veřejnosti pronikl svými obrazy chrámových interiérů (benátský chrám sv. Marka, svatovítský chrám), jeho doménou však byla krajina, zvláště krajina Horácka. Stal se profesorem kreslení a malby na ČVUT v Praze. Byl dlouholetým členem a předsedou JUV. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, GHMP, ČMVU Praha, MG Brno a v mnoha dalších.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 300 000 Kč.

24907. Ve žních
Dražba ukončena:28.11.2018 18:30:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:20 000 Kč