Oldřich Blažíček - Stařenka

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 40x24 cm. Signováno vpravo dole Blažíček. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Naděždou Blažíčkovou - Horovou.

 

o autorovi: 1887 – 1953
Malíř, vyučen malířem pokojů, získal stipendium a studoval na UMPRUM v Praze, později ve speciálce prof. Schwaigera na pražské AVU. Do povědomí veřejnosti pronikl svými obrazy chrámových interiérů (benátský chrám sv. Marka, svatovítský chrám), jeho doménou však byla krajina, zvláště krajina Horácka. Stal se profesorem kreslení a malby na ČVUT v Praze. Byl členem SVU Mánes. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, GHMP, ČMVU Praha, MG Brno a v mnoha dalších.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 300 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
81216. Stařenka
Dražba ukončena:28.07.2022 20:06:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
15 000 Kč 28.07.2022 8:52:37 4911
14 000 Kč limit (27.07.2022 23:30:47) 4490
14 000 Kč 27.07.2022 23:30:48 4911
13 000 Kč limit (27.07.2022 23:01:43) 4490
12 000 Kč 27.07.2022 23:01:44 10684
11 000 Kč limit (23.07.2022 18:27:19) 4490
10 000 Kč 23.07.2022 18:27:20 8723
9 500 Kč limit (23.07.2022 18:27:14) 4490
9 000 Kč 23.07.2022 18:27:15 8723
8 500 Kč limit (23.07.2022 18:27:10) 4490
8 000 Kč 23.07.2022 18:27:11 8723
7 500 Kč limit (23.07.2022 18:27:06) 4490
7 000 Kč 23.07.2022 18:27:07 8723
6 500 Kč limit (23.07.2022 18:27:02) 4490
6 000 Kč 23.07.2022 18:27:03 8723
5 500 Kč limit (23.07.2022 18:26:56) 4490
5 000 Kč 23.07.2022 18:26:57 8723
4 900 Kč limit (23.07.2022 18:26:52) 4490
4 800 Kč 23.07.2022 18:26:53 8723
4 700 Kč limit (23.07.2022 18:26:47) 4490
4 600 Kč 23.07.2022 18:26:48 8723
4 500 Kč limit (20.07.2022 15:33:35) 4490
4 400 Kč 20.07.2022 15:33:36 1855
4 300 Kč limit (20.07.2022 15:33:29) 4490
4 200 Kč 20.07.2022 15:33:30 1855
4 100 Kč limit (20.07.2022 15:33:23) 4490
4 000 Kč 20.07.2022 15:33:24 1855
3 900 Kč limit (20.07.2022 15:33:19) 4490
3 800 Kč 20.07.2022 15:33:20 1855
3 700 Kč limit (20.07.2022 15:33:15) 4490
3 600 Kč 20.07.2022 15:33:16 1855
3 500 Kč limit (20.07.2022 15:33:12) 4490
3 400 Kč 20.07.2022 15:33:13 1855
3 300 Kč limit (20.07.2022 15:33:08) 4490
3 200 Kč 20.07.2022 15:33:09 1855
3 100 Kč limit (20.07.2022 15:33:04) 4490
3 000 Kč 20.07.2022 15:33:05 1855
2 900 Kč limit (20.07.2022 15:33:00) 4490
2 800 Kč 20.07.2022 15:33:01 1855
2 700 Kč limit (14.07.2022 21:23:15) 4490
2 600 Kč limit (14.07.2022 21:23:14) 10108
1 300 Kč 13.07.2022 19:39:21 10108
1 200 Kč 03.07.2022 21:41:49 734
1 100 Kč 02.07.2022 21:05:58 2545
1 000 Kč 01.07.2022 11:03:47 2533