Oldřich Blažíček - Rekonstrukce Chrámu sv. Víta

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, olej a pastel na kartonu. Signováno vpravo dole Oldřich Blažíček 1912. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: V dolní části známky mírného poškození vlhkostí. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 110 cm

Kombinovaná technika, olej a pastel na kartonu, 93x77 cm. Signováno vpravo dole Oldřich Blažíček 1912. Rám, sklo.

Díváme se na jedinečnou ukázku tvorby Oldřicha Blažíčka zobrazující rekonstrukci chrámu sv. Víta. Vertikálně orientovaná kompozice zobrazuje interiér katedrály, kde dominantu tvoří mohutné pilíře, v jejichž pozadí vidíme lešení svědčící o probíhající práci na dostavbě chrámu. Ocitáme se v pozici běžného diváka, který obrací svůj pohled směrem ke klenbě a ochozu, který lemuje vysoké vitráže. Barevnost výjevu je zasazena do jemných valérů okru, které prosvětluje zářivé sluneční světlo pronikající do kompozice. Jedná se o projev úcty k českým dějinám, kterou autor vtělil do díla zobrazujícího architekturu nejvýznamnějšího českého svatostánku, svatovítské katedrály. Tvorba Oldřicha Blažíčka je stabilně vysoce žádána na uměleckém trhu a dlouhodobě patří k výborným investičním příležitostem. 

Pozn.: V dolní části známky mírného poškození vlhkostí. Přiložen znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové - Horové.

 

o autorovi: 1887 – 1953
Malíř, vyučen malířem pokojů, získal stipendium a studoval na UMPRUM v Praze, později ve speciálce prof. Schwaigera na pražské AVU. Do povědomí veřejnosti pronikl svými obrazy chrámových interiérů (benátský chrám sv. Marka, svatovítský chrám), jeho doménou však byla krajina, zvláště krajina Horácka. Stal se profesorem kreslení a malby na ČVUT v Praze. Byl dlouholetým členem a předsedou JUV. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, GHMP, ČMVU Praha, MG Brno a v mnoha dalších.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 300 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
128457. Rekonstrukce Chrámu sv. Víta
Dražba ukončena:20.11.2024 21:15:50
Vyvolávací cena:10 000 Kč
vydraženo za:100 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
100 000 Kč 20.11.2024 21:12:50 1678
95 000 Kč limit (20.11.2024 21:12:49) 8714
90 000 Kč limit (20.11.2024 21:12:06) 8714
85 000 Kč 20.11.2024 21:10:29 1678
80 000 Kč 20.11.2024 21:10:10 8714
75 000 Kč 20.11.2024 21:09:16 1678
70 000 Kč limit (20.11.2024 21:09:10) 8714
70 000 Kč 20.11.2024 21:09:11 1678
65 000 Kč limit (20.11.2024 21:09:03) 8714
60 000 Kč 20.11.2024 21:09:04 1678
55 000 Kč limit (20.11.2024 21:08:13) 8714
50 000 Kč limit (20.11.2024 21:07:24) 1678
50 000 Kč 20.11.2024 21:07:25 8714
49 000 Kč limit (20.11.2024 21:06:43) 1678
48 000 Kč 20.11.2024 21:03:54 8714
47 000 Kč 20.11.2024 21:01:24 1678
46 000 Kč 20.11.2024 20:58:48 8714
45 000 Kč limit (20.11.2024 20:56:31) 1678
44 000 Kč 20.11.2024 20:56:32 4418
43 000 Kč limit (20.11.2024 20:56:15) 1678
42 000 Kč 20.11.2024 20:56:16 4418
41 000 Kč limit (20.11.2024 20:55:22) 1678
40 000 Kč limit (20.11.2024 20:55:06) 8714
39 000 Kč 20.11.2024 20:55:07 1678
38 000 Kč limit (20.11.2024 20:54:47) 8714
37 000 Kč 20.11.2024 20:54:48 11225
36 000 Kč limit (20.11.2024 20:54:39) 8714
35 000 Kč 20.11.2024 20:54:40 11225
34 000 Kč limit (20.11.2024 20:54:31) 8714
33 000 Kč limit (20.11.2024 20:54:30) 11225
29 000 Kč limit (20.11.2024 20:54:26) 8714
28 000 Kč 20.11.2024 20:54:27 1678
27 000 Kč limit (20.11.2024 20:54:13) 8714
26 000 Kč 20.11.2024 20:54:14 11225
25 000 Kč limit (20.11.2024 20:54:02) 8714
24 000 Kč 20.11.2024 20:54:02 11225
23 000 Kč 20.11.2024 20:53:14 1678
22 000 Kč 20.11.2024 20:52:52 11225
21 000 Kč 20.11.2024 20:49:52 1678
20 000 Kč 20.11.2024 20:32:56 4418
19 000 Kč 20.11.2024 20:12:59 16546
18 000 Kč 20.11.2024 20:01:22 11225
17 000 Kč 20.11.2024 16:53:23 1534
16 000 Kč limit (20.11.2024 16:53:13) 16546
15 000 Kč 20.11.2024 16:53:14 1534
14 000 Kč 20.11.2024 9:22:16 16546
13 000 Kč 16.11.2024 21:15:12 279
12 000 Kč 14.11.2024 13:46:08 16593
11 000 Kč 07.11.2024 12:03:26 16528
10 000 Kč 06.11.2024 11:10:59 604