Oldřich Blažíček - Pradlena u potoka

Olej na kartonu, 40x51 cm. Nesignováno. Rám, sklo.

Pozn.: Rám poškozen. Malba mírně poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1887 – 1953
Malíř, vyučen malířem pokojů, získal stipendium a studoval na UMPRUM v Praze, později ve speciálce prof. Schwaigera na pražské AVU. Do povědomí veřejnosti pronikl svými obrazy chrámových interiérů (benátský chrám sv. Marka, svatovítský chrám), jeho doménou však byla krajina, zvláště krajina Horácka. Stal se profesorem kreslení a malby na ČVUT v Praze. Byl členem SVU Mánes. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, GHMP, ČMVU Praha, MG Brno a v mnoha dalších.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 300 000 Kč.

36455. Pradlena u potoka
Dražba ukončena:30.10.2019 19:15:21
Vyvolávací cena:900 Kč
vydraženo za:45 000 Kč