Oldřich Blažíček - Vesnice

Litografie, 57x73 cm, signováno vpravo dole O. Blažíček, rám, zaskleno.

Pozn.: Rám i papír mírně poškozeny.

o autorovi: 1887 – 1953
Malíř, vyučen malířem pokojů, získal stipendium a studoval na UMPRUM v Praze, později ve speciálce prof. Schwaigera na pražské AVU. Do povědomí veřejnosti pronikl svými obrazy chrámových interiérů (benátský chrám sv. Marka, svatovítský chrám), jeho doménou však byla krajina, zvláště krajina Horácka. Stal se profesorem kreslení a malby na ČVUT v Praze. Byl dlouholetým členem a předsedou JUV. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, GHMP, ČMVU Praha, MG Brno a v mnoha dalších.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 300 000 Kč.

14499. Vesnice
Dražba ukončena:29.11.2017 18:37:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 15.11.2017 20:04:00 1513