Oldřich Blažíček

14499. Vesnice

popis: Litografie, 57x73 cm, signováno vpravo dole O. Blažíček, rám, zaskleno.

Pozn.: Rám i papír mírně poškozeny.

o autorovi: 1887 - 1953
Narodil se ve Slavkovicích u Nového Města na Moravě. Nejprve se vyučil malířem pokojů, poté studoval u prof. Dítěte a Maška na UPRUM a u prof. Schwaigera na AVU. Studijní cesty podnikl do Dalmácie a severní Itálie. Ve své tvorbě se hojně věnoval chrámové architektuře, maloval i krajiny hlavně ve svém rodném kraji, kde vytvořil i mnohé figurální náměty. Hodně cestoval po Evropě, stal se profesorem na pražské technice u ústavu kreslení.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1.300.000 Kč.

dražba ukončena: 29.11.2017 18:37:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 500 Kč

500 Kč 15.11.2017 20:04:00 1513