Oldřich Blažíček - Studie ke koupání

Kresba, 23x17 cm, signováno vlevo dole O. Blažíček, rám, pasparta, zaskleno.

o autorovi: 1887 – 1953
Malíř, vyučen malířem pokojů, získal stipendium a studoval na UMPRUM v Praze, později ve speciálce prof. Schwaigera na pražské AVU. Do povědomí veřejnosti pronikl svými obrazy chrámových interiérů (benátský chrám sv. Marka, svatovítský chrám), jeho doménou však byla krajina, zvláště krajina Horácka. Stal se profesorem kreslení a malby na ČVUT v Praze. Byl členem SVU Mánes. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, GHMP, ČMVU Praha, MG Brno a v mnoha dalších.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 300 000 Kč.

7153. Studie ke koupání
Dražba ukončena:26.01.2017 18:57:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:4 300 Kč