Oldřich Blažíček - Strašák u kvetoucího stromku

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika. 21x17 cm. Signováno vpravo dole O. Blažíček 1912. Pasparta,sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1887 – 1953
Malíř, vyučen malířem pokojů, získal stipendium a studoval na UMPRUM v Praze, později ve speciálce prof. Schwaigera na pražské AVU. Do povědomí veřejnosti pronikl svými obrazy chrámových interiérů (benátský chrám sv. Marka, svatovítský chrám), jeho doménou však byla krajina, zvláště krajina Horácka. Stal se profesorem kreslení a malby na ČVUT v Praze. Byl členem SVU Mánes. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, GHMP, ČMVU Praha, MG Brno a v mnoha dalších.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 300 000 Kč.

vydraženo
38631. Strašák u kvetoucího stromku
Dražba ukončena:11.12.2019 20:28:31
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:7 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 000 Kč limit (11.12.2019 20:23:30) 4911
6 500 Kč 11.12.2019 20:23:31 6293
6 000 Kč limit (11.12.2019 20:23:21) 4911
5 500 Kč 11.12.2019 20:23:22 6293
5 000 Kč limit (11.12.2019 19:36:55) 4911
4 900 Kč 11.12.2019 19:36:56 2117
4 800 Kč limit (11.12.2019 19:36:52) 4911
4 700 Kč 11.12.2019 19:36:53 2117
4 600 Kč limit (11.12.2019 19:36:49) 4911
4 500 Kč 11.12.2019 19:36:50 2117
4 400 Kč limit (11.12.2019 19:36:46) 4911
4 300 Kč 11.12.2019 19:36:47 2117
4 200 Kč limit (11.12.2019 19:36:43) 4911
4 100 Kč 11.12.2019 19:36:44 2117
4 000 Kč limit (11.12.2019 18:11:16) 4911
3 900 Kč 11.12.2019 18:11:17 3147
3 800 Kč limit (11.12.2019 18:11:11) 4911
3 700 Kč 11.12.2019 18:11:12 3147
3 600 Kč limit (11.12.2019 18:09:04) 4911
3 500 Kč limit (11.12.2019 14:19:20) 6308
3 500 Kč 11.12.2019 14:19:21 3147
3 400 Kč limit (11.12.2019 14:19:15) 6308
3 300 Kč 11.12.2019 14:19:16 3147
3 200 Kč limit (11.12.2019 14:16:21) 6308
3 100 Kč 11.12.2019 14:16:22 2901
3 000 Kč limit (11.12.2019 9:42:17) 6308
2 900 Kč 11.12.2019 9:42:18 3147
2 800 Kč limit (11.12.2019 9:42:09) 6308
2 700 Kč 11.12.2019 9:42:10 3147
2 600 Kč limit (11.12.2019 9:31:17) 6308
2 500 Kč limit (11.12.2019 9:31:16) 6293
2 100 Kč 09.12.2019 22:26:02 6293
2 000 Kč limit (09.12.2019 21:57:37) 3953
2 000 Kč 09.12.2019 21:57:38 6308
1 900 Kč limit (09.12.2019 20:28:05) 3953
1 800 Kč 09.12.2019 20:28:06 6308
1 700 Kč 08.12.2019 12:04:09 3953
1 600 Kč 07.12.2019 16:15:09 804
1 500 Kč limit (04.12.2019 13:14:34) 3953
1 400 Kč 04.12.2019 13:14:35 2573
1 300 Kč limit (03.12.2019 0:28:14) 3953
1 200 Kč limit (03.12.2019 0:28:13) 505
1 000 Kč limit (02.12.2019 1:10:25) 3953
900 Kč 02.12.2019 1:10:26 659
800 Kč 01.12.2019 1:19:48 3953
700 Kč 29.11.2019 21:04:23 882