Oldřich Blažíček - Promenáda

Kresba, 16x23 cm. Signováno vpravo dole O. Blažíček. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1887 – 1953
Malíř, vyučen malířem pokojů, získal stipendium a studoval na UMPRUM v Praze, později ve speciálce prof. Schwaigera na pražské AVU. Do povědomí veřejnosti pronikl svými obrazy chrámových interiérů (benátský chrám sv. Marka, svatovítský chrám), jeho doménou však byla krajina, zvláště krajina Horácka. Stal se profesorem kreslení a malby na ČVUT v Praze. Byl členem SVU Mánes. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, GHMP, ČMVU Praha, MG Brno a v mnoha dalších.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 300 000 Kč.

19043. Promenáda
Dražba ukončena:16.05.2018 20:01:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 200 Kč