Oldřich Blažíček

61020. Lovecké zátiší

popis: Olej na dřevě, 46x38 cm. Signováno vlevo dole O. Blažíček 1942. Rámováno.
Dílo pocházející z autorova zralého období reflektuje tíživou atmosféru válečných let odrážející se jak v motivu, tak ve volbě barev. Chladné a nepříliš výrazné tóny podtrhují zvolený námět. Oldřich Blažíček zde uplatnil svou mistrovsky zvládnutou techniku i hlubokou znalost evropských malířských tradic, ze kterých ve své tvorbě vycházel. Obraz je adjustován v dobovém rámu. Doporučujeme jako skvělou sběratelskou akvizici.

pozn.: Rám mírně poškozen.


Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Naděždou Blažíčkovou - Horovou a PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1887 - 1953
Narodil se ve Slavkovicích u Nového Města na Moravě. Nejprve se vyučil malířem pokojů, poté studoval u prof. Dítěte a Maška na UPRUM a u prof. Schwaigera na AVU. Studijní cesty podnikl do Dalmácie a severní Itálie. Ve své tvorbě se hojně věnoval chrámové architektuře, maloval i krajiny hlavně ve svém rodném kraji, kde vytvořil i mnohé figurální náměty. Hodně cestoval po Evropě, stal se profesorem na pražské technice u ústavu kreslení.


Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1.300.000 Kč.

 

dražba ukončena: 01.07.2021 21:18:19

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 35 000 Kč

 

zpět na aukční výsledky

Seznam příhozů

ČástkaPřihozenoPřihodil
35 000 Kč limit (01.07.2021 21:13:18) 1138
34 000 Kč 01.07.2021 21:13:19 8457
33 000 Kč limit (01.07.2021 18:39:34) 1138
32 000 Kč limit (01.07.2021 18:39:33) 609
27 000 Kč limit (27.06.2021 14:13:21) 609
26 000 Kč 27.06.2021 14:13:22 134
25 000 Kč limit (27.06.2021 14:13:10) 609
24 000 Kč 27.06.2021 14:13:11 134
23 000 Kč limit (16.06.2021 13:40:03) 609
22 000 Kč 14.06.2021 23:24:23 4911
21 000 Kč 10.06.2021 20:10:48 1138
20 000 Kč limit (10.06.2021 20:10:40) 121
20 000 Kč 10.06.2021 20:10:41 1138
19 000 Kč limit (04.06.2021 22:15:42) 121
18 000 Kč 04.06.2021 22:15:43 3349
17 000 Kč limit (04.06.2021 22:09:16) 121
16 000 Kč limit (04.06.2021 22:09:15) 7955
14 000 Kč limit (03.06.2021 18:35:00) 7955
13 000 Kč 03.06.2021 18:35:01 7723
12 000 Kč limit (03.06.2021 18:34:55) 7955
11 000 Kč 03.06.2021 18:34:56 7723
10 000 Kč limit (03.06.2021 7:27:01) 7955
9 500 Kč 02.06.2021 22:09:11 5628
9 000 Kč 02.06.2021 14:39:13 609
8 500 Kč 01.06.2021 21:02:31 7955
8 000 Kč limit (01.06.2021 21:02:25) 4104
8 000 Kč 01.06.2021 21:02:26 7955
7 500 Kč limit (01.06.2021 21:02:20) 4104
7 000 Kč 01.06.2021 21:02:21 7955
6 500 Kč limit (31.05.2021 18:20:00) 4104
6 000 Kč 31.05.2021 18:20:01 5029
5 500 Kč limit (30.05.2021 23:32:07) 4104
5 000 Kč 30.05.2021 23:32:08 4681
4 900 Kč limit (29.05.2021 7:18:07) 4104
4 800 Kč 29.05.2021 7:18:08 7153
4 700 Kč limit (29.05.2021 2:33:22) 4104
4 600 Kč limit (29.05.2021 2:33:21) 3229
3 600 Kč limit (28.05.2021 21:43:30) 3229
3 500 Kč limit (28.05.2021 21:43:29) 4104
3 400 Kč limit (28.05.2021 21:43:20) 4104
3 300 Kč limit (28.05.2021 21:43:19) 3229
2 100 Kč limit (28.05.2021 21:43:06) 4104
2 000 Kč 28.05.2021 21:43:07 3229
1 900 Kč limit (28.05.2021 19:05:12) 4104
1 800 Kč 28.05.2021 19:05:13 817
1 700 Kč limit (28.05.2021 16:49:58) 4104
1 600 Kč 28.05.2021 5:04:15 2216
1 500 Kč 27.05.2021 23:20:10 2533