Oldřich Blažíček - Hřbitovní brána v Chotěhorkách

Kombinovaná technika, 34x25 cm. Signováno vpravo dole O. Blažíček. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Přiložen znalecký posudek PhDr. Marie Pospíšilové. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1887 – 1953
Malíř, vyučen malířem pokojů, získal stipendium a studoval na UMPRUM v Praze, později ve speciálce prof. Schwaigera na pražské AVU. Do povědomí veřejnosti pronikl svými obrazy chrámových interiérů (benátský chrám sv. Marka, svatovítský chrám), jeho doménou však byla krajina, zvláště krajina Horácka. Stal se profesorem kreslení a malby na ČVUT v Praze. Byl dlouholetým členem a předsedou JUV. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, GHMP, ČMVU Praha, MG Brno a v mnoha dalších.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 300 000 Kč.

28867. Hřbitovní brána v Chotěhorkách
Dražba ukončena:27.02.2019 20:14:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:11 000 Kč