Olbram Zoubek - Zlatý déšť

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Cín zlacený, 32x10 cm. Značeno vzadu O. Zoubek.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
84973. Zlatý déšť
Dražba ukončena:26.10.2022 20:52:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:110 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
110 000 Kč 26.10.2022 20:19:38 8831
100 000 Kč 26.10.2022 20:04:21 11250
95 000 Kč 26.10.2022 19:30:45 8831
90 000 Kč 26.10.2022 19:21:53 11250
85 000 Kč limit (26.10.2022 19:21:52) 4671
80 000 Kč limit (26.10.2022 18:43:47) 4671
75 000 Kč limit (26.10.2022 18:43:30) 10689
75 000 Kč limit (26.10.2022 18:43:31) 4671
38 000 Kč limit (26.10.2022 13:29:06) 10689
37 000 Kč 26.10.2022 13:29:07 6680
36 000 Kč limit (26.10.2022 5:33:55) 10689
35 000 Kč limit (26.10.2022 1:35:36) 11258
35 000 Kč 26.10.2022 1:35:37 5673
34 000 Kč limit (25.10.2022 23:57:33) 11258
33 000 Kč 25.10.2022 23:57:34 10020
32 000 Kč limit (25.10.2022 20:34:29) 11258
31 000 Kč 24.10.2022 13:09:32 11250
30 000 Kč 23.10.2022 19:23:06 8831
29 000 Kč 21.10.2022 19:42:37 11209
28 000 Kč 19.10.2022 14:54:38 659
27 000 Kč 19.10.2022 10:21:25 3589
26 000 Kč 07.10.2022 20:58:13 5536
25 000 Kč 05.10.2022 1:49:26 5420
24 000 Kč limit (05.10.2022 1:49:25) 5918
23 000 Kč limit (04.10.2022 23:24:57) 5918
22 000 Kč limit (04.10.2022 23:24:56) 5420
19 000 Kč limit (04.10.2022 20:37:35) 5420
18 000 Kč 04.10.2022 20:37:36 1610
17 000 Kč limit (04.10.2022 11:01:12) 5420
16 000 Kč 04.10.2022 11:01:13 6722
15 000 Kč limit (03.10.2022 18:41:34) 5420
14 000 Kč limit (03.10.2022 18:41:33) 5918
7 000 Kč limit (03.10.2022 12:13:07) 5420
6 500 Kč 03.10.2022 12:13:08 10831
6 000 Kč limit (02.10.2022 22:30:11) 5420
5 500 Kč 02.10.2022 22:30:12 1610
5 000 Kč limit (02.10.2022 20:18:24) 5420
4 900 Kč 02.10.2022 20:18:25 223
4 800 Kč limit (02.10.2022 20:18:13) 5420
4 700 Kč 02.10.2022 20:18:14 223
4 600 Kč limit (02.10.2022 20:18:05) 5420
4 500 Kč 02.10.2022 20:18:06 223
4 400 Kč limit (02.10.2022 20:17:53) 5420
4 300 Kč 02.10.2022 20:17:54 223
4 200 Kč limit (02.10.2022 12:49:29) 5420
4 100 Kč 02.10.2022 12:49:30 5251
4 000 Kč limit (01.10.2022 22:46:56) 5420
3 900 Kč 01.10.2022 22:46:57 6893
3 800 Kč limit (01.10.2022 22:46:45) 5420
3 700 Kč 01.10.2022 22:46:46 6893
3 600 Kč limit (01.10.2022 22:46:39) 5420
3 500 Kč 01.10.2022 22:46:40 6893
3 400 Kč limit (01.10.2022 22:46:34) 5420
3 300 Kč 01.10.2022 22:46:35 6893
3 200 Kč limit (01.10.2022 22:46:25) 5420
3 100 Kč 01.10.2022 22:46:26 6893
3 000 Kč limit (01.10.2022 22:46:16) 5420
2 900 Kč 01.10.2022 22:46:17 6893
2 800 Kč limit (01.10.2022 16:15:20) 5420
2 700 Kč 01.10.2022 16:15:21 5572
2 600 Kč limit (01.10.2022 10:11:21) 5420
2 500 Kč 01.10.2022 10:11:22 3113
2 400 Kč limit (01.10.2022 10:11:13) 5420
2 300 Kč 01.10.2022 10:11:14 3113
2 200 Kč limit (01.10.2022 0:28:22) 5420
2 100 Kč 30.09.2022 20:50:51 3031
2 000 Kč 30.09.2022 16:55:27 2533
1 900 Kč 30.09.2022 12:23:08 6323
1 800 Kč 30.09.2022 11:46:07 1488
1 700 Kč 30.09.2022 11:28:10 6504
1 600 Kč 30.09.2022 10:52:15 6634
1 500 Kč 30.09.2022 8:04:20 6504