Olbram Zoubek - Zlatovláska

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Cín zlacený, 20x17 cm. Značeno vzadu O. Zoubek.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena Nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
48565. Zlatovláska
Dražba ukončena:26.08.2020 22:23:25
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:65 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
65 000 Kč 26.08.2020 22:18:25 5336
60 000 Kč 26.08.2020 22:10:05 7380
55 000 Kč 26.08.2020 21:28:33 5336
50 000 Kč limit (26.08.2020 21:28:26) 7380
50 000 Kč 26.08.2020 21:28:27 5336
49 000 Kč limit (26.08.2020 21:13:26) 7380
48 000 Kč 26.08.2020 21:11:45 5336
47 000 Kč limit (26.08.2020 21:11:38) 7380
47 000 Kč 26.08.2020 21:11:39 5336
46 000 Kč limit (26.08.2020 21:11:34) 7380
45 000 Kč 26.08.2020 21:11:35 5336
44 000 Kč limit (26.08.2020 21:11:30) 7380
43 000 Kč 26.08.2020 21:11:31 5336
42 000 Kč 26.08.2020 20:20:10 7380
41 000 Kč limit (26.08.2020 20:20:09) 6722
40 000 Kč limit (26.08.2020 20:20:03) 6722
39 000 Kč limit (26.08.2020 20:20:02) 7380
37 000 Kč limit (26.08.2020 20:19:57) 6722
36 000 Kč limit (26.08.2020 20:19:56) 7380
34 000 Kč limit (26.08.2020 20:16:22) 6722
33 000 Kč limit (26.08.2020 20:16:21) 7380
32 000 Kč limit (26.08.2020 19:51:48) 7380
31 000 Kč limit (26.08.2020 19:51:36) 6722
30 000 Kč 26.08.2020 19:51:37 7380
29 000 Kč limit (26.08.2020 19:49:30) 6722
28 000 Kč 26.08.2020 19:37:36 7079
27 000 Kč 24.08.2020 10:51:39 7380
26 000 Kč limit (24.08.2020 10:51:38) 4255
25 000 Kč limit (24.08.2020 10:51:25) 4255
24 000 Kč 24.08.2020 10:51:26 7380
23 000 Kč 23.08.2020 21:37:24 4255
22 000 Kč 14.08.2020 23:11:17 7380
21 000 Kč 14.08.2020 8:27:57 5624
20 000 Kč 10.08.2020 22:30:52 3250
19 000 Kč 09.08.2020 15:11:38 2734
18 000 Kč 06.08.2020 21:16:42 3516
17 000 Kč 04.08.2020 11:13:07 5336
16 000 Kč 03.08.2020 12:12:37 2970
15 000 Kč limit (02.08.2020 10:11:10) 842
14 000 Kč 02.08.2020 10:11:11 6572
13 000 Kč limit (02.08.2020 10:11:04) 842
12 000 Kč 02.08.2020 10:11:05 6572
11 000 Kč limit (01.08.2020 13:42:59) 842
10 000 Kč limit (01.08.2020 13:42:58) 4469
6 500 Kč limit (31.07.2020 22:46:18) 842
6 000 Kč limit (31.07.2020 22:46:17) 7282
5 500 Kč limit (31.07.2020 19:20:13) 7282
5 000 Kč limit (31.07.2020 19:20:12) 6490
2 500 Kč limit (31.07.2020 16:22:24) 6490
2 400 Kč limit (31.07.2020 16:22:23) 7282
2 200 Kč limit (31.07.2020 12:54:46) 6490
2 100 Kč 31.07.2020 11:12:18 7313
2 000 Kč 31.07.2020 11:11:39 804
1 900 Kč 31.07.2020 11:06:21 7313
1 800 Kč 31.07.2020 10:29:24 4072
1 700 Kč 31.07.2020 8:29:12 849
1 600 Kč 31.07.2020 8:12:33 3229
1 500 Kč 31.07.2020 1:25:45 2710