Olbram Zoubek - Zima I

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Autorsý tisk, Reliéfní tisk a zlatý prach, 21x15 cm, signováno vpravo dole Olbram Zoubek, volný list.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
13808. Zima I
Dražba ukončena:26.10.2017 20:06:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 300 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 300 Kč 26.10.2017 19:40:54 2740
2 200 Kč limit (26.10.2017 19:40:46) 2867
2 200 Kč 26.10.2017 19:40:47 2740
2 100 Kč 26.10.2017 18:55:42 2867
2 000 Kč limit (26.10.2017 18:32:51) 2740
2 000 Kč limit (26.10.2017 18:32:52) 2867
1 900 Kč limit (26.10.2017 18:32:15) 2740
1 800 Kč 26.10.2017 18:32:16 2867
1 700 Kč limit (26.10.2017 17:53:02) 2740
1 600 Kč 26.10.2017 17:53:03 582
1 500 Kč limit (26.10.2017 10:14:01) 2740
1 400 Kč 26.10.2017 10:14:02 1050
1 300 Kč limit (25.10.2017 22:15:56) 2740
1 200 Kč 25.10.2017 22:15:57 51
1 100 Kč limit (02.10.2017 20:19:42) 2740
1 000 Kč limit (02.10.2017 20:19:41) 1277
800 Kč limit (27.09.2017 19:27:52) 1277
700 Kč 25.09.2017 21:39:13 254
600 Kč limit (24.09.2017 22:56:13) 1277
600 Kč limit (25.09.2017 21:39:12) 1277
500 Kč 24.09.2017 21:08:30 2325