Olbram Zoubek - Zima

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 42x25 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. Volný list. 

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena Nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
94602. Zima
Dražba ukončena:31.05.2023 20:23:13
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:25 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
25 000 Kč 31.05.2023 20:20:13 12505
24 000 Kč limit (31.05.2023 20:20:06) 4671
23 000 Kč 31.05.2023 20:20:07 12505
22 000 Kč limit (31.05.2023 19:30:16) 4671
21 000 Kč limit (31.05.2023 19:30:15) 2583
20 000 Kč limit (31.05.2023 19:29:58) 2583
19 000 Kč limit (31.05.2023 19:29:57) 4671
14 000 Kč limit (31.05.2023 16:27:03) 2583
13 000 Kč 22.05.2023 22:20:04 12505
12 000 Kč limit (22.05.2023 22:19:50) 11182
12 000 Kč 22.05.2023 22:19:51 12505
11 000 Kč limit (22.05.2023 22:19:31) 11182
10 000 Kč 22.05.2023 22:19:32 12505
9 500 Kč limit (22.05.2023 22:19:15) 11182
9 000 Kč 22.05.2023 22:19:16 12505
8 500 Kč limit (15.05.2023 20:17:13) 11182
8 000 Kč limit (15.05.2023 20:17:12) 12505
7 500 Kč limit (10.05.2023 20:51:54) 12505
7 000 Kč 03.05.2023 22:18:46 3031
6 500 Kč 01.05.2023 16:14:35 5420
6 000 Kč limit (01.05.2023 16:14:34) 4255
5 500 Kč limit (01.05.2023 16:14:28) 4255
5 000 Kč limit (01.05.2023 16:14:27) 5420
2 100 Kč limit (30.04.2023 22:46:53) 4255
2 000 Kč 30.04.2023 22:46:54 4216
1 900 Kč limit (30.04.2023 22:13:31) 4255
1 800 Kč limit (30.04.2023 22:13:30) 3603
1 400 Kč limit (28.04.2023 23:25:57) 4255
1 300 Kč 28.04.2023 23:25:58 7937
1 200 Kč limit (28.04.2023 10:24:39) 4255
1 100 Kč 28.04.2023 10:24:40 5661
1 000 Kč limit (28.04.2023 9:56:32) 4255