Olbram Zoubek - Žena se zlatými vlasy

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, výška 67 cm. Signováno vzadu na podstavci O. Zoubek.

Pozn.: Přiložen certifikát ověření pravosti nadačního fondu Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
38960. Žena se zlatými vlasy
Dražba ukončena:12.12.2019 21:56:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:210 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
210 000 Kč 12.12.2019 21:51:18 2945
200 000 Kč 12.12.2019 21:47:07 5823
190 000 Kč 12.12.2019 21:46:24 4671
180 000 Kč 12.12.2019 21:44:37 2945
170 000 Kč limit (11.12.2019 22:21:25) 4671
170 000 Kč 11.12.2019 22:21:26 6109
160 000 Kč limit (11.12.2019 19:29:59) 4671
150 000 Kč 09.12.2019 16:34:51 5823
140 000 Kč 07.12.2019 2:15:55 6109
130 000 Kč limit (06.12.2019 14:04:54) 4490
120 000 Kč 06.12.2019 14:04:55 3773
110 000 Kč limit (05.12.2019 23:09:01) 4490
100 000 Kč 05.12.2019 23:09:02 6109
95 000 Kč limit (01.12.2019 22:49:41) 4490
90 000 Kč 01.12.2019 22:49:42 2410
85 000 Kč limit (01.12.2019 22:49:20) 4490
80 000 Kč 01.12.2019 22:49:21 2410
75 000 Kč limit (01.12.2019 21:50:17) 4490
70 000 Kč 01.12.2019 13:33:07 2410
65 000 Kč 30.11.2019 14:20:10 4070
60 000 Kč limit (29.11.2019 20:59:02) 2410
60 000 Kč 29.11.2019 20:59:03 51
55 000 Kč limit (29.11.2019 17:34:34) 2410
50 000 Kč limit (29.11.2019 17:34:33) 1217
31 000 Kč limit (29.11.2019 17:33:49) 2410
30 000 Kč limit (29.11.2019 17:33:48) 1217
21 000 Kč limit (29.11.2019 17:20:26) 2410
20 000 Kč limit (29.11.2019 17:20:25) 1217
2 000 Kč limit (29.11.2019 16:03:59) 1217