Olbram Zoubek - Marie se zlatou ratolestí

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Cín a zlato, 26x20 cm. Signováno vzadu O. Zoubek.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
46247. Marie se zlatou ratolestí
Dražba ukončena:24.06.2020 20:55:51
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:44 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
44 000 Kč 24.06.2020 20:50:51 4671
43 000 Kč 24.06.2020 20:49:44 3090
42 000 Kč 24.06.2020 20:46:09 4671
41 000 Kč 24.06.2020 20:45:49 3090
40 000 Kč 24.06.2020 20:41:28 4671
39 000 Kč 24.06.2020 20:40:54 3090
38 000 Kč 24.06.2020 20:39:07 4671
37 000 Kč 24.06.2020 20:37:23 3090
36 000 Kč 24.06.2020 20:36:37 4671
35 000 Kč 24.06.2020 20:35:48 3090
34 000 Kč 24.06.2020 20:34:28 4671
33 000 Kč 24.06.2020 20:33:22 3090
32 000 Kč 24.06.2020 20:32:49 4671
31 000 Kč 24.06.2020 20:31:05 3090
30 000 Kč 24.06.2020 20:30:12 4671
29 000 Kč 24.06.2020 20:25:54 3090
28 000 Kč 24.06.2020 20:25:37 1162
27 000 Kč 24.06.2020 20:24:44 3090
26 000 Kč 24.06.2020 20:24:21 4671
25 000 Kč 24.06.2020 20:23:09 1162
24 000 Kč 24.06.2020 20:22:55 3090
23 000 Kč limit (24.06.2020 20:22:33) 4671
23 000 Kč 24.06.2020 20:22:34 3090
22 000 Kč limit (24.06.2020 17:27:19) 4671
21 000 Kč 22.06.2020 18:20:15 51
20 000 Kč 21.06.2020 21:09:40 842
19 000 Kč 21.06.2020 0:50:59 2734
18 000 Kč 16.06.2020 21:42:26 51
17 000 Kč 16.06.2020 14:22:55 5667
16 000 Kč 14.06.2020 17:20:13 2325
15 000 Kč 10.06.2020 22:28:08 51
14 000 Kč 10.06.2020 21:43:29 2325
13 000 Kč 10.06.2020 20:11:14 1850
12 000 Kč 10.06.2020 16:14:01 2734
11 000 Kč 09.06.2020 21:29:26 51
10 000 Kč limit (08.06.2020 13:12:34) 5811
10 000 Kč limit (08.06.2020 13:12:35) 6490
9 000 Kč limit (08.06.2020 13:12:14) 5811
8 500 Kč limit (08.06.2020 13:12:13) 6490
7 500 Kč limit (08.06.2020 13:11:49) 5811
7 000 Kč limit (08.06.2020 13:11:48) 6490
4 600 Kč limit (07.06.2020 16:19:59) 5811
4 500 Kč 07.06.2020 16:20:00 5536
4 400 Kč limit (06.06.2020 1:19:55) 5811
4 300 Kč 06.06.2020 1:19:56 6323
4 200 Kč limit (06.06.2020 1:19:42) 5811
4 100 Kč 06.06.2020 1:19:43 6323
4 000 Kč limit (06.06.2020 1:19:35) 5811
3 900 Kč 06.06.2020 1:19:36 6323
3 800 Kč limit (05.06.2020 21:00:28) 5811
3 700 Kč 05.06.2020 21:00:29 4966
3 600 Kč limit (05.06.2020 19:27:22) 5811
3 500 Kč 05.06.2020 19:27:23 6393
3 400 Kč limit (05.06.2020 17:22:22) 5811
3 300 Kč 05.06.2020 17:22:23 3229
3 200 Kč limit (05.06.2020 17:22:19) 5811
3 100 Kč 05.06.2020 17:22:20 3229
3 000 Kč limit (05.06.2020 17:22:16) 5811
2 900 Kč 05.06.2020 17:22:17 3229
2 800 Kč limit (05.06.2020 17:22:13) 5811
2 700 Kč 05.06.2020 17:22:14 3229
2 600 Kč limit (05.06.2020 17:22:09) 5811
2 500 Kč 05.06.2020 17:22:10 3229
2 400 Kč limit (05.06.2020 17:22:06) 5811
2 300 Kč 05.06.2020 17:22:07 3229
2 200 Kč limit (05.06.2020 17:21:59) 5811
2 100 Kč 05.06.2020 17:22:00 3229
2 000 Kč limit (05.06.2020 17:21:51) 5811
1 900 Kč 05.06.2020 17:21:52 3229
1 800 Kč limit (05.06.2020 17:21:47) 5811
1 700 Kč 05.06.2020 17:21:48 3229
1 600 Kč limit (05.06.2020 14:33:12) 5811
1 500 Kč 05.06.2020 7:37:01 6504
1 400 Kč 05.06.2020 6:32:02 4646
1 300 Kč 05.06.2020 6:18:26 804
1 200 Kč 04.06.2020 22:49:32 3113
1 100 Kč 04.06.2020 20:13:55 51
1 000 Kč 03.06.2020 6:47:36 4646