Olbram Zoubek - Žena s padajícími vlasy

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk - zlatý prach, 21x15 cm, signováno vpravo dole Olbram Zoubek, volný list.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
13203. Žena s padajícími vlasy
Dražba ukončena:12.10.2017 20:27:21
Vyvolávací cena:300 Kč
vydraženo za:3 900 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 900 Kč 12.10.2017 20:22:21 852
3 800 Kč 12.10.2017 20:20:59 1260
3 700 Kč 12.10.2017 20:20:35 852
3 600 Kč 12.10.2017 20:20:06 1260
3 500 Kč 12.10.2017 20:19:18 826
3 400 Kč 12.10.2017 20:17:44 852
3 300 Kč 12.10.2017 20:16:37 1260
3 200 Kč 12.10.2017 20:15:58 826
3 100 Kč 12.10.2017 20:15:23 852
3 000 Kč 12.10.2017 20:10:52 1260
2 900 Kč 12.10.2017 20:09:35 852
2 800 Kč 12.10.2017 20:08:08 1260
2 700 Kč 12.10.2017 20:07:29 852
2 600 Kč limit (12.10.2017 20:06:53) 2893
2 600 Kč limit (12.10.2017 20:07:28) 2893
2 500 Kč 12.10.2017 20:02:58 1260
2 400 Kč limit (12.10.2017 20:02:28) 2893
2 400 Kč limit (12.10.2017 20:02:57) 2893
2 300 Kč 12.10.2017 19:48:25 1260
2 200 Kč limit (12.10.2017 19:43:29) 2296
2 200 Kč limit (12.10.2017 19:48:24) 2296
2 100 Kč 12.10.2017 18:47:38 1260
2 000 Kč 12.10.2017 17:46:15 2740
1 900 Kč 11.10.2017 19:06:03 1260
1 800 Kč 11.10.2017 18:54:48 2740
1 700 Kč 08.10.2017 19:57:51 1260
1 600 Kč 03.10.2017 7:27:43 2740
1 500 Kč 27.09.2017 16:22:33 1260
1 400 Kč 27.09.2017 13:47:34 254
1 300 Kč 14.09.2017 12:26:36 1260
1 200 Kč 09.09.2017 18:09:39 1277
1 100 Kč 08.09.2017 15:40:17 1260
1 000 Kč 08.09.2017 14:26:22 254
900 Kč 07.09.2017 23:07:49 1260
800 Kč 07.09.2017 3:19:51 1277
700 Kč 05.09.2017 12:18:06 1260
600 Kč 05.09.2017 12:00:08 2296
500 Kč 04.09.2017 18:10:08 1260
400 Kč limit (04.09.2017 18:10:02) 2076
400 Kč 04.09.2017 18:10:03 1260
300 Kč limit (04.09.2017 13:14:46) 2076