Olbram Zoubek - Zastavení

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 29x21 cm. Signováno tužkou vpravo dole Olbram Zoubek.  Limitovaná edice 28/30. Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
94587. Zastavení
Dražba ukončena:31.05.2023 20:12:09
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
12 000 Kč 31.05.2023 20:09:09 6749
11 000 Kč limit (31.05.2023 20:07:02) 12274
10 000 Kč 31.05.2023 20:07:03 3090
9 500 Kč limit (31.05.2023 20:05:30) 12274
9 000 Kč 31.05.2023 20:04:49 3090
8 500 Kč 31.05.2023 18:18:38 10788
8 000 Kč 29.05.2023 10:48:41 9130
7 500 Kč 27.05.2023 10:31:37 11519
7 000 Kč 22.05.2023 9:26:10 9130
6 500 Kč 12.05.2023 8:51:17 3031
6 000 Kč limit (01.05.2023 16:10:27) 4255
5 500 Kč limit (01.05.2023 16:10:26) 5420
4 900 Kč limit (01.05.2023 16:10:21) 4255
4 800 Kč limit (01.05.2023 16:10:20) 5420
4 600 Kč limit (01.05.2023 16:10:13) 4255
4 500 Kč limit (01.05.2023 16:10:12) 5420
4 300 Kč limit (01.05.2023 16:10:07) 4255
4 200 Kč limit (01.05.2023 16:10:06) 5420
4 000 Kč limit (01.05.2023 16:10:02) 4255
3 900 Kč limit (01.05.2023 16:10:01) 5420
3 700 Kč limit (01.05.2023 16:09:56) 4255
3 600 Kč limit (01.05.2023 16:09:55) 5420
3 400 Kč limit (01.05.2023 16:09:51) 4255
3 300 Kč limit (01.05.2023 16:09:50) 5420
3 100 Kč limit (01.05.2023 16:09:44) 4255
3 000 Kč limit (01.05.2023 16:09:43) 5420
1 900 Kč limit (30.04.2023 22:46:36) 4255
1 800 Kč 30.04.2023 22:46:37 4216
1 700 Kč limit (30.04.2023 22:37:12) 4255
1 600 Kč limit (30.04.2023 22:37:11) 1610
1 400 Kč limit (30.04.2023 20:37:08) 4255
1 300 Kč 30.04.2023 20:37:09 11961
1 200 Kč limit (28.04.2023 10:24:21) 4255
1 100 Kč 28.04.2023 10:24:22 5661
1 000 Kč limit (28.04.2023 9:55:24) 4255