Olbram Zoubek - Vlasatice

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 41x24 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Paspartováno.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
24231. Vlasatice
Dražba ukončena:14.11.2018 18:55:55
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:7 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 500 Kč 14.11.2018 18:50:55 3909
7 000 Kč limit (12.11.2018 22:47:25) 4255
7 000 Kč 12.11.2018 22:47:26 4469
6 500 Kč limit (03.11.2018 19:33:54) 4255
6 000 Kč limit (03.11.2018 19:33:53) 4469
5 500 Kč limit (01.11.2018 18:35:20) 4469
5 000 Kč limit (01.11.2018 18:34:25) 4255
5 000 Kč limit (01.11.2018 18:34:26) 4469
4 300 Kč limit (01.11.2018 15:03:53) 4255
4 200 Kč 01.11.2018 13:50:57 3798
4 100 Kč limit (24.10.2018 20:31:55) 3487
4 100 Kč 24.10.2018 20:31:56 3574
4 000 Kč limit (24.10.2018 20:31:05) 3487
3 900 Kč 24.10.2018 20:31:06 3574
3 800 Kč limit (22.10.2018 14:19:37) 3487
3 700 Kč 22.10.2018 14:19:38 3250
3 600 Kč limit (17.10.2018 15:19:39) 3487
3 500 Kč 17.10.2018 15:19:40 3250
3 400 Kč limit (17.10.2018 15:19:36) 3487
3 300 Kč 17.10.2018 15:19:37 3250
3 200 Kč limit (17.10.2018 15:19:32) 3487
3 100 Kč 17.10.2018 15:19:33 3250
3 000 Kč limit (15.10.2018 11:07:22) 3487
2 900 Kč 15.10.2018 11:07:23 2970
2 800 Kč limit (15.10.2018 11:07:16) 3487
2 700 Kč 15.10.2018 11:07:17 2970
2 600 Kč limit (15.10.2018 11:07:09) 3487
2 500 Kč 15.10.2018 11:07:10 2970
2 400 Kč limit (15.10.2018 11:07:03) 3487
2 300 Kč 15.10.2018 11:07:04 2970
2 200 Kč limit (15.10.2018 11:06:54) 3487
2 100 Kč 15.10.2018 11:06:55 2970
2 000 Kč limit (08.10.2018 15:54:56) 3487
1 900 Kč 08.10.2018 15:54:57 4267
1 800 Kč limit (08.10.2018 15:54:42) 3487
1 700 Kč 08.10.2018 15:54:43 4267
1 600 Kč limit (07.10.2018 16:43:37) 3487
1 500 Kč 07.10.2018 16:43:38 2533
1 400 Kč limit (05.10.2018 16:16:52) 3487
1 300 Kč 02.10.2018 9:19:47 1252
1 200 Kč 27.09.2018 19:52:58 2533
1 100 Kč 26.09.2018 18:52:40 3614
1 000 Kč 24.09.2018 12:55:38 2970
900 Kč 23.09.2018 23:19:07 2533
800 Kč 22.09.2018 19:31:22 3614
700 Kč 20.09.2018 23:03:17 2272