Olbram Zoubek - Vlasatice

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 26,8x23,3 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Rám, pasparta.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek. Přiložen certifikát ověření pravosti nadačního fondu Kmentová Zoubek.

 

 

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
105672. Vlasatice
Dražba ukončena:30.11.2023 22:08:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:17 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
17 000 Kč 30.11.2023 22:05:12 7834
16 000 Kč 30.11.2023 22:03:36 1798
15 000 Kč 30.11.2023 22:02:44 7834
14 000 Kč limit (30.11.2023 22:02:14) 1798
13 000 Kč 30.11.2023 22:02:15 7834
12 000 Kč 30.11.2023 22:00:44 1798
11 000 Kč 30.11.2023 22:00:32 7834
10 000 Kč 30.11.2023 21:59:12 1798
9 500 Kč 30.11.2023 21:58:39 14062
9 000 Kč 30.11.2023 21:17:38 6649
8 500 Kč 30.11.2023 8:57:06 7834
8 000 Kč limit (22.11.2023 13:57:26) 6649
8 000 Kč 22.11.2023 13:57:27 1957
7 500 Kč limit (22.11.2023 13:57:06) 6649
7 000 Kč 22.11.2023 13:57:07 1957
6 500 Kč limit (21.11.2023 11:42:59) 6649
6 000 Kč 21.11.2023 11:43:00 3031
5 500 Kč limit (21.11.2023 11:42:52) 6649
5 000 Kč 21.11.2023 11:42:53 3031
4 900 Kč limit (21.11.2023 11:42:47) 6649
4 800 Kč 21.11.2023 11:42:48 3031
4 700 Kč limit (21.11.2023 11:42:41) 6649
4 600 Kč 21.11.2023 11:42:42 3031
4 500 Kč limit (19.11.2023 10:44:00) 6649
4 400 Kč 19.11.2023 10:44:01 2325
4 300 Kč 15.11.2023 20:28:07 6649
4 200 Kč 09.11.2023 15:26:12 3090
4 100 Kč limit (06.11.2023 17:24:44) 5420
4 100 Kč 06.11.2023 17:24:45 7834
4 000 Kč limit (06.11.2023 15:42:28) 5420
3 900 Kč 03.11.2023 12:40:20 3090
3 800 Kč 02.11.2023 10:20:31 14062
3 700 Kč 30.10.2023 22:01:44 3090
3 600 Kč 29.10.2023 22:47:07 5420
3 500 Kč 29.10.2023 22:37:48 505
3 400 Kč 29.10.2023 13:49:52 3090
3 300 Kč 29.10.2023 12:24:02 2325
3 200 Kč 27.10.2023 15:19:04 4216
3 100 Kč 27.10.2023 10:39:55 5661
3 000 Kč 27.10.2023 9:23:13 3090