Olbram Zoubek - Thámár

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk - zlatý prach, 42x25 cm, signováno vpravo dole Olbram Zoubek, volný list.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
12599. Thámár
Dražba ukončena:21.09.2017 19:45:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč limit (22.08.2017 16:02:28) 2888
6 000 Kč 22.08.2017 16:02:29 1260
5 500 Kč limit (22.08.2017 16:00:45) 2888
5 000 Kč limit (22.08.2017 16:00:44) 1260
4 700 Kč 22.08.2017 7:34:56 2888
4 600 Kč 21.08.2017 21:57:24 1260
4 500 Kč limit (21.08.2017 21:55:42) 2888
4 400 Kč 21.08.2017 21:55:43 1260
4 300 Kč limit (21.08.2017 21:55:29) 2888
4 200 Kč 21.08.2017 21:55:30 1260
4 100 Kč limit (21.08.2017 21:55:17) 2888
4 000 Kč 21.08.2017 21:55:18 1260
3 900 Kč limit (21.08.2017 21:54:51) 2888
3 800 Kč 21.08.2017 21:54:52 1260
3 700 Kč limit (21.08.2017 21:54:42) 2888
3 600 Kč 21.08.2017 21:54:43 1260
3 500 Kč limit (21.08.2017 21:30:09) 2888
3 400 Kč 21.08.2017 21:30:10 2325
3 300 Kč 21.08.2017 14:55:47 2888
3 200 Kč 20.08.2017 20:46:20 1260
3 100 Kč 20.08.2017 16:06:56 254
3 000 Kč limit (20.08.2017 16:06:50) 1260
3 000 Kč 20.08.2017 16:06:51 254
2 900 Kč limit (20.08.2017 16:06:44) 1260
2 800 Kč 20.08.2017 16:06:45 254
2 700 Kč limit (17.08.2017 13:51:35) 1260
2 600 Kč 17.08.2017 9:07:59 2871
2 500 Kč limit (17.08.2017 9:03:44) 1260
2 400 Kč 17.08.2017 9:03:45 2871
2 300 Kč limit (16.08.2017 14:09:52) 1260
2 200 Kč 16.08.2017 14:03:13 1039
2 100 Kč 13.08.2017 20:52:31 2325
2 000 Kč limit (11.08.2017 8:06:46) 1260
1 900 Kč 11.08.2017 8:06:47 2871
1 800 Kč limit (11.08.2017 8:06:08) 1260
1 700 Kč 11.08.2017 8:06:09 2871
1 600 Kč 02.08.2017 21:18:46 1260
1 500 Kč limit (02.08.2017 21:08:39) 1277
1 500 Kč limit (02.08.2017 21:18:45) 1277
1 400 Kč 01.08.2017 23:15:35 1260
1 300 Kč limit (01.08.2017 23:15:23) 2740
1 200 Kč 01.08.2017 23:15:24 1260
1 100 Kč limit (01.08.2017 22:10:48) 2740
1 000 Kč limit (01.08.2017 22:10:47) 1260
600 Kč limit (01.08.2017 14:57:56) 1260
500 Kč 01.08.2017 14:44:28 254