Nejdelší strana: 52 cm
Reliéfní tisk, 42x25 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Rám, sklo.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.
Křehký a kultivovaný reliéfní tisk velmi dobře reprezentuje dílo klíčové figury českého sochařství. Postavu modlící se dívky Olbram Zoubek naznačuje stylizovanou formou, jejíž charakteristické rysy prozrazují ozvuk umění středomořské antiky. Přes maximální tvarovou redukci postava zcela vystihuje situaci prožívání modlitby v okamžiku tichosti a pokory. S námětem souzní i jemná nevyzývavá forma podání odhmotněného těla. Spirituální vyznění díla Zoubek podpořil způsobem umístění figury do formátu a využitím techniky reliéfního tisku. Jedná se o práci, v níž Olbram Zoubek dosahuje maximálního výrazu oproštěnou formou, jak to je pro jeho tvorbu typické. Po estetické i výrazové stránce nabízený reliéf představuje velmi hodnotného zástupce díla jednoho z nejvýznamnějších sochařů českého umění druhé poloviny 20. století.
o autorovi: 1926 - 2017
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč