Olbram Zoubek - Tělo

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 11x12 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. PF 85. Volný list.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
69401. Tělo
Dražba ukončena:08.12.2021 20:05:04
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:18 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
18 000 Kč 08.12.2021 20:00:04 9463
17 000 Kč 08.12.2021 19:32:06 4671
16 000 Kč limit (08.12.2021 19:31:53) 9463
15 000 Kč 08.12.2021 19:31:54 4671
14 000 Kč limit (08.12.2021 19:31:44) 9463
13 000 Kč 08.12.2021 19:31:45 4671
12 000 Kč limit (08.12.2021 19:31:38) 9463
11 000 Kč 08.12.2021 19:31:39 4671
10 000 Kč limit (08.12.2021 19:31:33) 9463
9 500 Kč 08.12.2021 19:31:34 4671
9 000 Kč 08.12.2021 12:50:24 9463
8 500 Kč 08.12.2021 12:04:18 9478
8 000 Kč 08.12.2021 7:58:35 9463
7 500 Kč limit (08.12.2021 7:58:22) 4255
7 500 Kč 08.12.2021 7:58:23 9463
7 000 Kč limit (07.12.2021 21:39:34) 4255
6 500 Kč 07.12.2021 20:07:46 9463
6 000 Kč 06.12.2021 9:12:28 8903
5 500 Kč 06.12.2021 8:17:46 9463
5 000 Kč 02.12.2021 21:24:06 51
4 900 Kč 29.11.2021 21:39:09 3031
4 800 Kč 25.11.2021 16:40:44 7482
4 700 Kč limit (25.11.2021 16:40:36) 51
4 700 Kč 25.11.2021 16:40:37 7482
4 600 Kč limit (25.11.2021 16:40:33) 51
4 500 Kč 25.11.2021 16:40:34 7482
4 400 Kč limit (25.11.2021 16:40:26) 51
4 300 Kč 25.11.2021 16:40:27 7482
4 200 Kč limit (20.11.2021 13:11:33) 51
4 100 Kč 18.11.2021 10:21:13 3031
4 000 Kč limit (17.11.2021 21:41:58) 4255
4 000 Kč 17.11.2021 21:41:59 7482
3 900 Kč limit (17.11.2021 21:41:54) 4255
3 800 Kč 17.11.2021 21:41:55 7482
3 700 Kč limit (17.11.2021 21:41:48) 4255
3 600 Kč 17.11.2021 21:41:49 7482
3 500 Kč limit (17.11.2021 21:41:13) 4255
3 400 Kč 17.11.2021 21:41:14 7482
3 300 Kč limit (17.11.2021 20:39:27) 4255
3 200 Kč 17.11.2021 20:39:28 51
3 100 Kč limit (14.11.2021 21:16:12) 4255
3 000 Kč limit (14.11.2021 21:16:11) 51
1 300 Kč limit (14.11.2021 21:15:58) 4255
1 200 Kč 14.11.2021 21:15:59 51
1 100 Kč limit (13.11.2021 20:47:44) 4255
1 000 Kč 12.11.2021 14:46:40 8740