Olbram Zoubek - Soubor 3 prací

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisky, 21x15 cm. 2x signováno, 1x nesignováno. Volné listy.


Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
40702. Soubor 3 prací
Dražba ukončena:12.02.2020 23:15:59
Vyvolávací cena:900 Kč
vydraženo za:19 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
19 000 Kč 12.02.2020 23:10:59 6700
18 000 Kč limit (12.02.2020 23:10:39) 4308
17 000 Kč 12.02.2020 23:10:40 6700
16 000 Kč 12.02.2020 22:43:37 4308
15 000 Kč 12.02.2020 21:33:37 3792
14 000 Kč limit (12.02.2020 21:33:36) 6700
13 000 Kč limit (12.02.2020 19:19:59) 6700
12 000 Kč limit (12.02.2020 19:19:58) 4308
11 000 Kč limit (12.02.2020 15:24:47) 4308
10 000 Kč 12.02.2020 15:24:48 6490
9 500 Kč 12.02.2020 14:18:31 4308
9 000 Kč limit (12.02.2020 14:18:24) 6490
9 000 Kč 12.02.2020 14:18:25 4308
8 500 Kč limit (11.02.2020 22:16:33) 6490
8 000 Kč limit (11.02.2020 22:16:18) 104
8 000 Kč 11.02.2020 22:16:19 6490
7 500 Kč limit (11.02.2020 22:16:08) 104
7 000 Kč limit (11.02.2020 22:16:07) 6490
3 600 Kč limit (11.02.2020 21:16:13) 104
3 500 Kč limit (11.02.2020 21:16:12) 6490
3 400 Kč limit (11.02.2020 1:15:22) 6490
3 300 Kč 08.02.2020 19:20:59 5572
3 200 Kč 04.02.2020 20:35:51 6649
3 100 Kč 02.02.2020 13:02:51 5572
3 000 Kč limit (31.01.2020 19:08:07) 4598
2 900 Kč 31.01.2020 19:08:08 4070
2 800 Kč limit (29.01.2020 13:20:05) 4598
2 700 Kč 29.01.2020 13:20:06 4125
2 600 Kč limit (28.01.2020 18:00:39) 4598
2 500 Kč limit (28.01.2020 18:00:38) 4469
2 100 Kč limit (28.01.2020 18:00:08) 4469
2 000 Kč limit (28.01.2020 18:00:07) 4598
1 000 Kč limit (27.01.2020 22:13:37) 4469
900 Kč 27.01.2020 17:56:18 1252