Olbram Zoubek - Sochař a múza

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 72 cm

Reliéfní tisk, 33x34 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek. Dílo je adjustováno v novém, vkusně zvoleném rámu.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo top
81783. Sochař a múza
Dražba ukončena:17.08.2022 21:05:57
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:31 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
31 000 Kč 17.08.2022 21:02:57 5336
30 000 Kč 17.08.2022 21:02:32 4671
29 000 Kč 17.08.2022 21:01:35 5336
28 000 Kč 17.08.2022 20:59:55 4671
27 000 Kč 17.08.2022 20:58:46 5336
26 000 Kč 17.08.2022 20:57:41 4671
25 000 Kč 17.08.2022 20:57:08 5336
24 000 Kč 17.08.2022 20:55:32 4671
23 000 Kč 17.08.2022 20:54:40 5336
22 000 Kč 17.08.2022 20:54:08 4671
21 000 Kč 17.08.2022 20:53:53 5336
20 000 Kč 17.08.2022 20:51:53 4671
19 000 Kč 17.08.2022 20:51:37 5336
18 000 Kč 17.08.2022 20:49:28 4671
17 000 Kč 17.08.2022 20:42:38 5336
16 000 Kč limit (17.08.2022 20:42:25) 4671
16 000 Kč 17.08.2022 20:42:26 5336
15 000 Kč limit (17.08.2022 20:42:13) 4671
14 000 Kč 17.08.2022 20:42:14 5336
13 000 Kč limit (17.08.2022 20:42:04) 4671
12 000 Kč 17.08.2022 20:42:05 5336
11 000 Kč limit (17.08.2022 20:41:52) 4671
10 000 Kč 17.08.2022 20:41:53 5336
9 500 Kč limit (17.08.2022 20:40:41) 4671
9 000 Kč 17.08.2022 20:30:52 51
8 500 Kč 17.08.2022 20:04:30 10751
8 000 Kč 08.08.2022 15:12:15 5336
7 500 Kč 29.07.2022 20:53:18 9131
7 000 Kč limit (29.07.2022 20:53:13) 4255
7 000 Kč 29.07.2022 20:53:14 9131
6 500 Kč limit (29.07.2022 20:53:08) 4255
6 000 Kč 29.07.2022 20:53:09 9131
5 500 Kč limit (25.07.2022 22:01:53) 4255
5 000 Kč limit (25.07.2022 22:01:52) 5420
4 300 Kč limit (25.07.2022 11:49:11) 5420
4 200 Kč 25.07.2022 11:49:12 4228
4 100 Kč limit (22.07.2022 21:25:43) 5420
4 000 Kč limit (22.07.2022 21:25:32) 3031
4 000 Kč limit (22.07.2022 21:25:33) 5420
3 100 Kč limit (22.07.2022 21:25:22) 3031
3 000 Kč limit (22.07.2022 21:25:21) 5420
2 100 Kč limit (22.07.2022 21:25:12) 3031
2 000 Kč limit (22.07.2022 21:25:11) 5420
1 700 Kč limit (21.07.2022 16:59:14) 3031
1 600 Kč 21.07.2022 16:59:15 1488
1 500 Kč limit (19.07.2022 21:38:48) 3031
1 400 Kč 18.07.2022 9:27:43 5661
1 300 Kč 17.07.2022 14:33:23 9131
1 200 Kč 15.07.2022 18:51:41 8982
1 100 Kč 14.07.2022 21:01:39 2533
1 000 Kč 14.07.2022 12:10:30 1252