Olbram Zoubek - Sestry

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Zlacený cín, 35x35 cm, značeno vzadu O. Zoubek

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
13648. Sestry
Dražba ukončena:25.10.2017 21:57:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:46 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
46 000 Kč 25.10.2017 18:55:27 2715
45 000 Kč limit (25.10.2017 9:38:08) 3081
45 000 Kč 25.10.2017 9:38:09 1260
44 000 Kč limit (25.10.2017 8:04:31) 3081
43 000 Kč 25.10.2017 8:04:32 1260
42 000 Kč limit (25.10.2017 6:32:14) 3081
41 000 Kč 25.10.2017 6:32:15 1260
40 000 Kč limit (25.10.2017 6:23:49) 3081
39 000 Kč 25.10.2017 6:23:50 1260
38 000 Kč limit (25.10.2017 6:23:37) 3081
37 000 Kč 25.10.2017 6:23:38 1260
36 000 Kč limit (25.10.2017 6:22:15) 3081
35 000 Kč 25.10.2017 6:22:16 1260
34 000 Kč limit (25.10.2017 6:22:03) 3081
33 000 Kč 25.10.2017 6:22:04 1260
32 000 Kč limit (25.10.2017 6:21:50) 3081
31 000 Kč 25.10.2017 6:21:51 1260
30 000 Kč limit (25.10.2017 0:16:07) 3081
29 000 Kč 24.10.2017 12:13:31 2970
28 000 Kč 23.10.2017 15:56:42 1260
27 000 Kč 23.10.2017 15:45:55 2715
26 000 Kč 23.10.2017 12:16:11 2970
25 000 Kč limit (23.10.2017 12:15:57) 1260
25 000 Kč 23.10.2017 12:15:58 2970
24 000 Kč limit (23.10.2017 12:15:46) 1260
23 000 Kč 23.10.2017 12:15:47 2970
22 000 Kč limit (20.10.2017 8:13:12) 1260
21 000 Kč 20.10.2017 8:13:13 3068
20 000 Kč limit (20.10.2017 8:09:13) 1260
19 000 Kč 20.10.2017 8:09:14 3068
18 000 Kč 19.10.2017 19:34:54 1260
17 000 Kč 19.10.2017 18:57:03 587
16 000 Kč 13.10.2017 12:23:52 1260
15 000 Kč 13.10.2017 11:41:16 1162
14 000 Kč 03.10.2017 9:00:29 1260
13 000 Kč 03.10.2017 7:29:48 2740
12 000 Kč 29.09.2017 0:40:09 1260
11 000 Kč 28.09.2017 21:16:54 659
10 000 Kč 27.09.2017 16:16:26 1260
9 500 Kč 27.09.2017 14:45:17 1610
9 000 Kč 24.09.2017 21:12:09 1260
8 500 Kč limit (24.09.2017 21:11:59) 2325
8 000 Kč 24.09.2017 21:12:00 1260
7 500 Kč limit (24.09.2017 21:11:52) 2325
7 000 Kč 24.09.2017 21:11:53 1260
6 500 Kč limit (24.09.2017 21:11:44) 2325
6 000 Kč 24.09.2017 21:11:45 1260
5 500 Kč limit (24.09.2017 21:04:57) 2325
5 000 Kč limit (24.09.2017 21:04:56) 1260
4 000 Kč limit (24.09.2017 21:04:39) 1260
3 900 Kč 24.09.2017 21:04:40 2325
3 800 Kč limit (24.09.2017 21:04:33) 1260
3 700 Kč 24.09.2017 21:04:34 2325
3 600 Kč limit (24.09.2017 0:28:03) 1260
3 500 Kč limit (24.09.2017 0:28:02) 595
2 200 Kč limit (23.09.2017 10:56:16) 1260
2 100 Kč 23.09.2017 10:26:07 849
2 000 Kč 23.09.2017 10:25:56 1260