Olbram Zoubek - Sergeji! Drahuno! - vydáno k výročí 70. narozenin autora

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk 66/150, 29,3x20,8 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek.

Vloženo v originálních deskách k příležitosti 70. narozenin Olbrama Zoubka, přiložen také text Sergeje Machonina.

 

Pozn.: Přiložen certifikát Nadačního fondu Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo doporučujeme
88810. Sergeji! Drahuno! - vydáno k výročí 70. narozenin autora
Dražba ukončena:25.01.2023 22:04:55
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:14 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
14 000 Kč 25.01.2023 22:01:55 11009
13 000 Kč 25.01.2023 21:59:05 10608
12 000 Kč 25.01.2023 21:57:05 11009
11 000 Kč limit (25.01.2023 21:55:23) 10608
11 000 Kč 25.01.2023 21:55:24 11009
10 000 Kč limit (25.01.2023 21:36:57) 10608
9 500 Kč 25.01.2023 21:36:58 71
9 000 Kč limit (25.01.2023 21:16:06) 10608
8 500 Kč 25.01.2023 20:13:20 11566
8 000 Kč 25.01.2023 19:24:47 3090
7 500 Kč 25.01.2023 19:08:59 10608
7 000 Kč 25.01.2023 14:42:57 104
6 500 Kč 24.01.2023 22:26:53 3090
6 000 Kč 22.01.2023 16:20:47 7237
5 500 Kč 20.01.2023 19:15:21 1600
5 000 Kč limit (20.01.2023 19:15:17) 3090
4 900 Kč 20.01.2023 19:15:18 1600
4 800 Kč limit (20.01.2023 19:15:12) 3090
4 700 Kč 20.01.2023 19:15:13 1600
4 600 Kč limit (18.01.2023 11:03:04) 3090
4 500 Kč 18.01.2023 11:03:05 71
4 400 Kč limit (12.01.2023 18:14:21) 3090
4 300 Kč limit (12.01.2023 18:14:20) 1083
3 600 Kč limit (12.01.2023 18:13:54) 1083
3 500 Kč 12.01.2023 18:13:55 3090
3 400 Kč limit (12.01.2023 18:13:19) 1083
3 300 Kč 12.01.2023 18:13:20 3090
3 200 Kč limit (12.01.2023 18:13:10) 1083
3 100 Kč 12.01.2023 18:13:11 3090
3 000 Kč limit (12.01.2023 18:12:58) 1083
2 900 Kč 12.01.2023 18:12:59 3090
2 800 Kč limit (12.01.2023 18:12:49) 1083
2 700 Kč 12.01.2023 18:12:50 3090
2 600 Kč limit (12.01.2023 18:12:39) 1083
2 500 Kč 12.01.2023 18:12:40 3090
2 400 Kč limit (11.01.2023 14:18:24) 1083
2 300 Kč 11.01.2023 14:18:25 71
2 200 Kč limit (07.01.2023 7:33:29) 1083
2 100 Kč 27.12.2022 21:15:45 2325
2 000 Kč limit (27.12.2022 21:15:38) 4469
1 900 Kč 27.12.2022 21:15:39 2325
1 800 Kč limit (27.12.2022 17:01:49) 4469
1 700 Kč 27.12.2022 15:00:55 2844
1 600 Kč 26.12.2022 16:13:23 1488
1 500 Kč 26.12.2022 16:00:45 659