Olbram Zoubek - Sblížení

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 16x15 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Volný list.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
19048. Sblížení
Dražba ukončena:16.05.2018 20:21:51
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 800 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 800 Kč 16.05.2018 20:16:51 3909
2 700 Kč 16.05.2018 20:15:16 2234
2 600 Kč 16.05.2018 20:14:34 3909
2 500 Kč 16.05.2018 20:13:42 2234
2 400 Kč 16.05.2018 20:10:28 3909
2 300 Kč 16.05.2018 20:09:54 2234
2 200 Kč 16.05.2018 20:09:00 3909
2 100 Kč limit (16.05.2018 20:08:52) 2234
2 100 Kč 16.05.2018 20:08:53 3909
2 000 Kč limit (16.05.2018 20:07:56) 2234
2 000 Kč 16.05.2018 20:07:57 3909
1 900 Kč limit (16.05.2018 20:07:03) 2234
1 800 Kč 16.05.2018 20:07:04 3909
1 700 Kč limit (16.05.2018 20:05:47) 2234
1 600 Kč 16.05.2018 20:03:56 3909
1 500 Kč limit (16.05.2018 20:02:34) 2234
1 400 Kč 16.05.2018 20:02:35 3909
1 300 Kč limit (16.05.2018 19:57:20) 2234
1 200 Kč 16.05.2018 19:57:21 3971
1 100 Kč limit (16.05.2018 19:12:28) 2234
1 000 Kč 10.05.2018 20:29:53 3788
900 Kč 10.05.2018 10:33:14 1195
800 Kč 27.04.2018 9:00:09 3788
700 Kč 20.04.2018 14:21:47 849
600 Kč limit (16.04.2018 12:57:43) 3788
600 Kč 16.04.2018 12:57:44 2970
500 Kč limit (14.04.2018 19:21:38) 3788