Olbram Zoubek - Sblížení

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Cín zlacený, 29x21 cm, značeno vzadu O. Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
12494. Sblížení
Dražba ukončena:21.09.2017 18:00:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:33 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
33 000 Kč 21.09.2017 12:59:45 1260
32 000 Kč 21.09.2017 12:07:54 2970
31 000 Kč 20.09.2017 22:30:12 1260
30 000 Kč 20.09.2017 21:43:08 2970
29 000 Kč 20.09.2017 21:38:57 587
28 000 Kč 20.09.2017 14:26:11 1260
27 000 Kč limit (20.09.2017 14:26:00) 2885
26 000 Kč 20.09.2017 14:26:01 1260
25 000 Kč limit (20.09.2017 14:25:49) 2885
24 000 Kč 20.09.2017 14:25:50 1260
23 000 Kč 20.09.2017 13:14:54 2885
22 000 Kč 20.09.2017 13:00:25 2945
21 000 Kč 18.09.2017 11:23:30 1260
20 000 Kč 18.09.2017 11:23:02 2141
19 000 Kč 18.09.2017 11:15:04 1260
18 000 Kč 18.09.2017 11:13:37 2141
17 000 Kč limit (18.09.2017 11:13:29) 1260
16 000 Kč 18.09.2017 11:13:30 2141
15 000 Kč limit (25.08.2017 22:20:45) 1260
15 000 Kč 25.08.2017 22:20:46 2885
14 000 Kč limit (25.08.2017 22:20:33) 1260
13 000 Kč 25.08.2017 22:20:34 2885
12 000 Kč limit (24.08.2017 7:09:55) 1260
11 000 Kč 23.08.2017 22:25:52 2885
10 000 Kč 22.08.2017 18:20:46 1260
9 500 Kč 22.08.2017 16:34:38 2885
9 000 Kč limit (22.08.2017 15:44:46) 241
9 000 Kč 22.08.2017 15:44:47 1260
8 500 Kč limit (22.08.2017 15:44:36) 241
8 000 Kč 22.08.2017 15:44:37 1260
7 500 Kč limit (22.08.2017 15:44:27) 241
7 000 Kč 22.08.2017 15:44:28 1260
6 500 Kč limit (22.08.2017 14:52:22) 241
6 000 Kč limit (22.08.2017 14:52:21) 1260
5 000 Kč limit (20.08.2017 16:02:15) 1260
5 000 Kč limit (20.08.2017 16:02:16) 254
2 900 Kč limit (20.08.2017 16:01:57) 1260
2 800 Kč 20.08.2017 16:01:58 254
2 700 Kč limit (20.08.2017 16:01:51) 1260
2 600 Kč 20.08.2017 16:01:52 254
2 500 Kč limit (20.08.2017 9:53:16) 1260
2 400 Kč 20.08.2017 9:53:17 505
2 300 Kč limit (19.08.2017 13:11:45) 1260
2 200 Kč 19.08.2017 13:11:46 2847
2 100 Kč limit (18.08.2017 21:23:05) 1260
2 000 Kč 18.08.2017 21:15:45 849