Olbram Zoubek - Ruce a boky

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 16 cm

Reliéfní tisk, 16x15 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
80058. Ruce a boky
Dražba ukončena:13.07.2022 22:01:32
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
16 000 Kč 13.07.2022 21:58:32 9709
15 000 Kč 13.07.2022 21:58:15 4228
14 000 Kč 13.07.2022 21:57:44 9709
13 000 Kč 13.07.2022 21:57:24 4228
12 000 Kč 13.07.2022 21:57:02 9709
11 000 Kč 13.07.2022 21:54:32 4228
10 000 Kč 13.07.2022 21:54:05 9709
9 500 Kč 13.07.2022 21:54:01 4228
9 000 Kč 13.07.2022 21:52:38 9709
8 500 Kč 13.07.2022 21:51:57 4228
8 000 Kč 13.07.2022 21:50:21 9709
7 500 Kč 13.07.2022 21:50:11 4228
7 000 Kč 13.07.2022 21:48:11 9709
6 500 Kč 13.07.2022 21:36:02 51
6 000 Kč 13.07.2022 20:33:18 3516
5 500 Kč 07.07.2022 12:22:50 51
5 000 Kč limit (06.07.2022 19:06:22) 10534
5 000 Kč limit (06.07.2022 19:06:23) 7282
4 800 Kč limit (04.07.2022 11:56:46) 10534
4 700 Kč 04.07.2022 11:56:47 7313
4 600 Kč limit (29.06.2022 22:35:17) 10534
4 500 Kč 29.06.2022 22:35:18 10260
4 400 Kč limit (29.06.2022 22:35:13) 10534
4 300 Kč 29.06.2022 22:35:14 10260
4 200 Kč limit (29.06.2022 22:35:10) 10534
4 100 Kč 29.06.2022 22:35:11 10260
4 000 Kč limit (29.06.2022 22:35:06) 10534
3 900 Kč 29.06.2022 22:35:07 10260
3 800 Kč limit (29.06.2022 22:33:29) 10534
3 700 Kč 24.06.2022 19:09:38 10260
3 600 Kč limit (24.06.2022 19:09:34) 6491
3 600 Kč 24.06.2022 19:09:35 10260
3 500 Kč limit (24.06.2022 19:09:31) 6491
3 400 Kč 24.06.2022 19:09:32 10260
3 300 Kč limit (23.06.2022 21:44:20) 6491
3 200 Kč 23.06.2022 21:44:21 10260
3 100 Kč limit (23.06.2022 21:44:17) 6491
3 000 Kč 23.06.2022 21:44:18 10260
2 900 Kč limit (23.06.2022 21:44:14) 6491
2 800 Kč 23.06.2022 21:44:15 10260
2 700 Kč limit (23.06.2022 14:27:00) 6491
2 600 Kč 23.06.2022 14:27:01 10260
2 500 Kč limit (23.06.2022 14:26:58) 6491
2 400 Kč 23.06.2022 14:26:59 10260
2 300 Kč limit (23.06.2022 14:26:54) 6491
2 200 Kč 23.06.2022 14:26:55 10260
2 100 Kč limit (23.06.2022 14:26:51) 6491
2 000 Kč 23.06.2022 14:26:52 10260
1 900 Kč limit (23.06.2022 14:26:48) 6491
1 800 Kč 23.06.2022 14:26:49 10260
1 700 Kč limit (20.06.2022 16:17:56) 6491
1 600 Kč 20.06.2022 16:17:57 6948
1 500 Kč limit (20.06.2022 16:17:28) 6491
1 400 Kč 20.06.2022 16:17:29 6948
1 300 Kč limit (20.06.2022 9:43:33) 6491
1 200 Kč 20.06.2022 9:43:34 4216
1 100 Kč limit (18.06.2022 21:07:36) 6491
1 000 Kč 17.06.2022 16:19:58 1488