Olbram Zoubek - Ruce

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 30 cm

Reliéfní tisk, 17x15 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. Pasparta, sklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
107354. Ruce
Dražba ukončena:14.12.2023 21:20:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 000 Kč 14.12.2023 19:52:11 13706
6 500 Kč 13.12.2023 19:54:18 13408
6 000 Kč 13.12.2023 15:35:30 4255
5 500 Kč 13.12.2023 13:03:39 13724
5 000 Kč limit (13.12.2023 13:03:38) 4255
4 400 Kč limit (13.12.2023 9:36:40) 4255
4 300 Kč 13.12.2023 9:36:41 13408
4 200 Kč limit (11.12.2023 16:04:42) 4255
4 100 Kč 11.12.2023 16:04:43 12861
4 000 Kč limit (11.12.2023 1:06:15) 4255
3 900 Kč 11.12.2023 1:06:16 13408
3 800 Kč limit (11.12.2023 0:57:37) 4255
3 700 Kč 11.12.2023 0:57:38 13408
3 600 Kč limit (08.12.2023 12:42:21) 4255
3 500 Kč 08.12.2023 12:42:22 6563
3 400 Kč 06.12.2023 20:28:22 4255
3 300 Kč 05.12.2023 20:40:20 7313
3 200 Kč 05.12.2023 18:36:57 13463
3 100 Kč 05.12.2023 10:22:19 6563
3 000 Kč 02.12.2023 16:16:05 7937