Olbram Zoubek - Ruce

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 14x14 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Rám, pasparta, sklo.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
24527. Ruce
Dražba ukončena:15.11.2018 19:34:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:4 100 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 100 Kč limit (10.11.2018 23:58:45) 4255
4 000 Kč 10.11.2018 23:58:46 235
3 900 Kč limit (10.11.2018 23:58:36) 4255
3 800 Kč 10.11.2018 23:58:37 235
3 700 Kč limit (10.11.2018 17:48:10) 4255
3 600 Kč 05.11.2018 14:55:40 3250
3 500 Kč limit (05.11.2018 14:55:35) 4255
3 500 Kč 05.11.2018 14:55:36 3250
3 400 Kč limit (05.11.2018 14:55:32) 4255
3 300 Kč 05.11.2018 14:55:33 3250
3 200 Kč limit (05.11.2018 14:55:28) 4255
3 100 Kč 05.11.2018 14:55:29 3250
3 000 Kč limit (05.11.2018 14:55:25) 4255
2 900 Kč 05.11.2018 14:55:26 3250
2 800 Kč limit (04.11.2018 0:34:17) 4255
2 700 Kč 04.11.2018 0:34:18 235
2 600 Kč limit (04.11.2018 0:34:10) 4255
2 500 Kč 04.11.2018 0:34:11 235
2 400 Kč limit (04.11.2018 0:34:05) 4255
2 300 Kč 04.11.2018 0:34:06 235
2 200 Kč limit (03.11.2018 19:33:26) 4255
2 100 Kč 01.11.2018 18:57:07 235
2 000 Kč limit (01.11.2018 18:56:59) 4255
1 900 Kč 01.11.2018 18:57:00 235
1 800 Kč limit (01.11.2018 18:56:53) 4255
1 700 Kč 01.11.2018 18:56:54 235
1 600 Kč limit (01.11.2018 18:49:17) 4255
1 500 Kč 01.11.2018 18:49:18 4469
1 400 Kč limit (01.11.2018 15:03:23) 4255
1 300 Kč 01.11.2018 14:09:26 3798
1 200 Kč 28.10.2018 21:31:27 3250
1 100 Kč limit (28.10.2018 21:31:22) 235
1 100 Kč 28.10.2018 21:31:23 3250
1 000 Kč limit (28.10.2018 21:31:19) 235
900 Kč 28.10.2018 21:31:20 3250
800 Kč limit (27.10.2018 10:30:44) 235
700 Kč 21.10.2018 9:49:12 3250
600 Kč 20.10.2018 17:32:30 2272