Olbram Zoubek - O.Marie - hlava

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk+zlacení, 20x15 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena Nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
47026. O.Marie - hlava
Dražba ukončena:15.07.2020 21:48:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 000 Kč limit (15.07.2020 21:43:35) 7106
7 500 Kč 15.07.2020 21:43:36 2734
7 000 Kč limit (15.07.2020 21:39:04) 7106
6 500 Kč 15.07.2020 21:11:48 7280
6 000 Kč 15.07.2020 20:33:05 2734
5 500 Kč 15.07.2020 19:40:40 7280
5 000 Kč limit (15.07.2020 19:40:26) 5536
5 000 Kč 15.07.2020 19:40:27 7280
4 900 Kč limit (15.07.2020 19:39:42) 5536
4 800 Kč 15.07.2020 19:39:43 7280
4 700 Kč limit (15.07.2020 19:39:39) 5536
4 600 Kč 15.07.2020 19:39:40 7280
4 500 Kč limit (15.07.2020 19:39:35) 5536
4 400 Kč 15.07.2020 19:39:36 7280
4 300 Kč limit (12.07.2020 20:06:56) 5536
4 200 Kč 12.07.2020 20:06:57 1850
4 100 Kč limit (08.07.2020 8:57:22) 5536
4 000 Kč 08.07.2020 8:57:23 7280
3 900 Kč limit (07.07.2020 19:27:10) 5536
3 800 Kč 07.07.2020 19:27:11 7280
3 700 Kč limit (07.07.2020 19:25:15) 5536
3 600 Kč 07.07.2020 19:25:16 7280
3 500 Kč limit (07.07.2020 19:23:30) 5536
3 400 Kč 07.07.2020 19:23:31 7280
3 300 Kč limit (07.07.2020 19:22:49) 5536
3 200 Kč 07.07.2020 19:22:50 7280
3 100 Kč limit (04.07.2020 16:12:10) 5536
3 000 Kč limit (04.07.2020 16:12:09) 3031
2 600 Kč limit (04.07.2020 16:11:49) 3031
2 500 Kč limit (04.07.2020 16:11:48) 5536
2 300 Kč limit (04.07.2020 16:11:03) 3031
2 200 Kč 04.07.2020 16:11:04 5536
2 100 Kč limit (04.07.2020 5:33:03) 3031
2 000 Kč 04.07.2020 5:33:04 3229
1 900 Kč limit (04.07.2020 5:32:59) 3031
1 800 Kč 04.07.2020 5:33:00 3229
1 700 Kč limit (03.07.2020 6:50:08) 3031
1 600 Kč 02.07.2020 7:54:09 3229
1 500 Kč 26.06.2020 19:52:13 6825
1 400 Kč 25.06.2020 19:42:38 5667
1 300 Kč 24.06.2020 22:24:19 4551
1 200 Kč 23.06.2020 10:36:34 6824
1 100 Kč 23.06.2020 0:08:08 5667
1 000 Kč 22.06.2020 8:50:01 5661