Olbram Zoubek - Pokušení

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliefní tisk, 19,5x14 cm, signováno vpravo dole Olbram Zoubek, rám, pasparta, zaskleno.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
9270. Pokušení
Dražba ukončena:12.04.2017 20:06:00
Vyvolávací cena:200 Kč
vydraženo za:600 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
600 Kč 05.04.2017 18:15:26 2245
500 Kč 02.04.2017 17:31:05 1277
400 Kč 23.03.2017 18:13:15 2245
300 Kč 22.03.2017 10:10:32 659
200 Kč 12.03.2017 20:37:33 2245