Olbram Zoubek - Podzim

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 34x34 cm, signováno vpravo dole Olbram Zoubek, volný list.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
16143. Podzim
Dražba ukončena:15.02.2018 18:04:19
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
12 000 Kč 15.02.2018 17:59:19 3460
11 000 Kč 15.02.2018 17:57:52 3605
10 000 Kč limit (15.02.2018 17:56:49) 3616
9 500 Kč 15.02.2018 17:56:50 3605
9 000 Kč limit (15.02.2018 17:45:48) 3616
8 500 Kč 15.02.2018 17:45:49 3460
8 000 Kč limit (15.02.2018 16:53:04) 3616
7 500 Kč 01.02.2018 11:08:02 2970
7 000 Kč limit (29.01.2018 14:14:25) 3173
6 500 Kč 29.01.2018 14:14:26 2970
6 000 Kč limit (29.01.2018 11:35:31) 3173
5 500 Kč 29.01.2018 11:35:32 3250
5 000 Kč limit (27.01.2018 19:14:09) 3173
4 900 Kč 27.01.2018 19:14:10 3486
4 800 Kč limit (27.01.2018 19:13:56) 3173
4 700 Kč 27.01.2018 19:13:57 3486
4 600 Kč limit (27.01.2018 19:13:43) 3173
4 500 Kč 27.01.2018 19:13:44 3486
4 400 Kč limit (27.01.2018 19:13:38) 3173
4 300 Kč 27.01.2018 19:13:39 3486
4 200 Kč limit (27.01.2018 19:13:32) 3173
4 100 Kč 27.01.2018 19:13:33 3486
4 000 Kč limit (27.01.2018 19:13:25) 3173
3 900 Kč 27.01.2018 19:13:26 3486
3 800 Kč limit (27.01.2018 19:13:20) 3173
3 700 Kč 27.01.2018 19:13:21 3486
3 600 Kč limit (27.01.2018 19:13:14) 3173
3 500 Kč 27.01.2018 19:13:15 3486
3 400 Kč limit (26.01.2018 12:36:04) 3173
3 300 Kč 26.01.2018 12:36:05 2970
3 200 Kč limit (25.01.2018 13:53:14) 3173
3 100 Kč 25.01.2018 13:53:15 254
3 000 Kč limit (25.01.2018 9:22:33) 3173
2 900 Kč 25.01.2018 9:22:34 3516
2 800 Kč limit (22.01.2018 15:04:30) 3173
2 700 Kč 22.01.2018 15:04:31 3484
2 600 Kč limit (16.01.2018 9:01:10) 3173
2 500 Kč 16.01.2018 9:01:11 2424
2 400 Kč limit (16.01.2018 9:01:07) 3173
2 300 Kč 16.01.2018 9:01:08 2424
2 200 Kč limit (16.01.2018 9:01:04) 3173
2 100 Kč 16.01.2018 9:01:05 2424
2 000 Kč limit (16.01.2018 9:01:01) 3173
1 900 Kč 16.01.2018 9:01:02 2424
1 800 Kč limit (16.01.2018 9:00:58) 3173
1 700 Kč 16.01.2018 9:00:59 2424
1 600 Kč limit (16.01.2018 9:00:54) 3173
1 500 Kč 16.01.2018 9:00:55 2424
1 400 Kč limit (16.01.2018 9:00:50) 3173
1 300 Kč 16.01.2018 9:00:51 2424
1 200 Kč limit (14.01.2018 19:24:19) 3173
1 100 Kč 14.01.2018 19:24:20 2441
1 000 Kč limit (11.01.2018 17:51:02) 3173