Olbram Zoubek - P.F. 2009

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 21x15 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. Volný list.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.


 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
85556. P.F. 2009
Dražba ukončena:16.11.2022 20:32:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:22 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
22 000 Kč 16.11.2022 20:23:40 6226
21 000 Kč limit (16.11.2022 20:23:28) 4671
21 000 Kč 16.11.2022 20:23:29 6226
20 000 Kč limit (16.11.2022 20:23:23) 4671
19 000 Kč 16.11.2022 20:23:24 6226
18 000 Kč limit (16.11.2022 20:23:13) 4671
17 000 Kč 16.11.2022 20:23:14 6226
16 000 Kč limit (16.11.2022 20:23:06) 4671
15 000 Kč 16.11.2022 20:23:07 6226
14 000 Kč limit (16.11.2022 20:20:40) 4671
13 000 Kč 16.11.2022 20:20:41 10841
12 000 Kč limit (16.11.2022 20:16:48) 4671
11 000 Kč 15.11.2022 21:06:54 6226
10 000 Kč 14.11.2022 21:10:22 3614
9 500 Kč 14.11.2022 11:38:35 6226
9 000 Kč limit (09.11.2022 11:56:42) 4255
9 000 Kč 09.11.2022 11:56:43 4070
8 500 Kč limit (09.11.2022 9:54:51) 4255
8 000 Kč limit (06.11.2022 12:20:24) 6226
8 000 Kč 06.11.2022 12:20:25 2325
7 500 Kč limit (06.11.2022 12:20:18) 6226
7 000 Kč 06.11.2022 12:20:19 2325
6 500 Kč 03.11.2022 7:38:42 6226
6 000 Kč limit (03.11.2022 7:38:29) 4255
6 000 Kč 03.11.2022 7:38:30 6226
5 500 Kč limit (03.11.2022 7:38:25) 4255
5 000 Kč 03.11.2022 7:38:26 6226
4 900 Kč limit (03.11.2022 7:38:12) 4255
4 800 Kč limit (03.11.2022 7:38:11) 6226
4 500 Kč limit (03.11.2022 7:37:59) 4255
4 400 Kč 03.11.2022 7:38:00 6226
4 300 Kč limit (03.11.2022 7:36:15) 4255
4 200 Kč 03.11.2022 7:36:16 6226
4 100 Kč limit (03.11.2022 7:35:38) 4255
4 000 Kč limit (03.11.2022 7:35:37) 6226
2 500 Kč limit (03.11.2022 7:35:03) 4255
2 400 Kč 03.11.2022 7:35:04 6226
2 300 Kč limit (02.11.2022 18:21:32) 4255
2 200 Kč 02.11.2022 18:21:33 9340
2 100 Kč limit (02.11.2022 7:06:09) 4255
2 000 Kč 02.11.2022 7:06:10 5661
1 900 Kč limit (30.10.2022 20:39:59) 4255
1 800 Kč 26.10.2022 20:19:33 4662
1 700 Kč 21.10.2022 21:43:23 2325
1 600 Kč 21.10.2022 20:22:41 4070
1 500 Kč limit (21.10.2022 16:55:52) 1610
1 500 Kč 21.10.2022 16:55:53 7937
1 400 Kč limit (16.10.2022 22:18:50) 1610
1 300 Kč 16.10.2022 15:53:29 4632
1 200 Kč limit (15.10.2022 15:05:50) 5420
1 200 Kč 15.10.2022 15:05:51 4662
1 100 Kč limit (15.10.2022 0:00:14) 5420
1 000 Kč 14.10.2022 15:25:52 1488