Olbram Zoubek - Pád

Detail položky

Detail položky

Reliéfní tisk, 19x14 cm. Signováno tužkou vpravo dole Olbram Zoubek. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Nejdelší strana: 39 cm

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
89647. Pád
Dražba ukončena:22.02.2023 22:09:13
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:19 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
19 000 Kč 22.02.2023 22:06:13 12135
18 000 Kč 22.02.2023 22:05:29 9463
17 000 Kč 22.02.2023 21:28:04 12135
16 000 Kč 22.02.2023 21:25:27 3031
15 000 Kč 22.02.2023 20:54:57 8389
14 000 Kč 22.02.2023 18:38:44 3031
13 000 Kč 22.02.2023 6:53:25 12135
12 000 Kč 21.02.2023 20:20:54 5083
11 000 Kč 21.02.2023 19:17:23 12135
10 000 Kč limit (21.02.2023 19:17:14) 5083
9 500 Kč 21.02.2023 19:17:15 12135
9 000 Kč limit (20.02.2023 19:05:48) 5083
8 500 Kč 20.02.2023 13:11:11 12135
8 000 Kč limit (17.02.2023 20:09:20) 5083
7 500 Kč 17.02.2023 20:09:21 1003
7 000 Kč limit (13.02.2023 21:45:27) 5083
6 500 Kč 13.02.2023 21:45:28 3031
6 000 Kč limit (08.02.2023 20:34:05) 5083
5 500 Kč 05.02.2023 21:17:04 1003
5 000 Kč limit (03.02.2023 18:55:24) 5083
5 000 Kč limit (03.02.2023 18:55:25) 8429
4 300 Kč limit (02.02.2023 20:43:00) 5083
4 200 Kč 02.02.2023 20:43:01 2325
4 100 Kč limit (28.01.2023 9:24:48) 5083
4 000 Kč limit (28.01.2023 9:24:47) 5420
2 800 Kč limit (27.01.2023 17:06:16) 5420
2 700 Kč 27.01.2023 17:06:17 5661
2 600 Kč limit (27.01.2023 15:06:53) 5420
2 500 Kč limit (27.01.2023 15:06:52) 4747
1 900 Kč limit (27.01.2023 14:21:18) 4747
1 800 Kč 27.01.2023 14:21:19 3743
1 700 Kč limit (27.01.2023 14:00:28) 4747
1 600 Kč 27.01.2023 14:00:29 1488
1 500 Kč limit (27.01.2023 12:06:50) 4747
1 400 Kč 27.01.2023 12:06:51 2533
1 300 Kč limit (27.01.2023 10:21:30) 4747
1 200 Kč 27.01.2023 10:21:31 5807
1 100 Kč limit (27.01.2023 10:04:16) 4747
1 000 Kč 27.01.2023 9:00:38 10831