Olbram Zoubek - Oblak

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 19x14 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Značeno vlevo dole PF 92. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena Nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
34521. Oblak
Dražba ukončena:18.09.2019 22:00:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:4 300 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 300 Kč 18.09.2019 21:55:00 4671
4 200 Kč 18.09.2019 20:00:26 4255
4 100 Kč 18.09.2019 19:35:36 4671
4 000 Kč limit (18.09.2019 19:07:09) 4255
4 000 Kč 18.09.2019 19:07:10 4671
3 900 Kč limit (18.09.2019 19:07:04) 4255
3 800 Kč 18.09.2019 19:07:05 4671
3 700 Kč limit (18.09.2019 19:07:01) 4255
3 600 Kč 18.09.2019 19:07:02 4671
3 500 Kč limit (18.09.2019 19:06:57) 4255
3 400 Kč 18.09.2019 19:06:58 4671
3 300 Kč limit (18.09.2019 19:06:52) 4255
3 200 Kč 18.09.2019 19:06:53 4671
3 100 Kč limit (18.09.2019 19:06:49) 4255
3 000 Kč 18.09.2019 19:06:50 4671
2 900 Kč limit (18.09.2019 19:06:43) 4255
2 800 Kč 18.09.2019 19:06:44 4671
2 700 Kč limit (18.09.2019 19:06:40) 4255
2 600 Kč 18.09.2019 19:06:41 4671
2 500 Kč limit (18.09.2019 19:06:35) 4255
2 400 Kč 18.09.2019 19:06:36 4671
2 300 Kč limit (18.09.2019 14:23:11) 4255
2 200 Kč 18.09.2019 14:23:12 439
2 100 Kč limit (18.09.2019 14:23:01) 4255
2 000 Kč 18.09.2019 14:23:02 439
1 900 Kč limit (18.09.2019 14:22:56) 4255
1 800 Kč 18.09.2019 14:22:57 439
1 700 Kč limit (18.09.2019 14:22:48) 4255
1 600 Kč 18.09.2019 14:22:49 439
1 500 Kč limit (18.09.2019 13:33:07) 4255
1 400 Kč limit (18.09.2019 13:33:06) 826
1 100 Kč limit (09.09.2019 8:01:11) 4255
1 000 Kč 09.09.2019 8:01:12 3031
900 Kč limit (02.09.2019 11:12:40) 4255
800 Kč 02.09.2019 11:12:41 3031
700 Kč limit (29.08.2019 20:21:23) 4255