Olbram Zoubek - Nevěsta

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 49 cm

Reliéfní tisk 80/99, 34x34 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Volný list.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
107148. Nevěsta
Dražba ukončena:14.12.2023 20:27:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
16 000 Kč 14.12.2023 20:22:13 10110
15 000 Kč 14.12.2023 20:10:49 14403
14 000 Kč 14.12.2023 19:46:33 6226
13 000 Kč 14.12.2023 19:35:19 3273
12 000 Kč 14.12.2023 17:03:13 14403
11 000 Kč limit (13.12.2023 17:48:45) 4255
11 000 Kč 13.12.2023 17:48:46 4278
10 000 Kč limit (12.12.2023 18:47:41) 4255
9 500 Kč 12.12.2023 10:04:06 6226
9 000 Kč limit (12.12.2023 10:03:50) 4255
8 500 Kč 12.12.2023 10:03:51 6226
8 000 Kč limit (12.12.2023 10:03:42) 4255
7 500 Kč 12.12.2023 10:03:43 6226
7 000 Kč limit (11.12.2023 21:13:44) 4255
6 500 Kč limit (09.12.2023 11:02:23) 6226
6 000 Kč 09.12.2023 11:02:24 4870
5 500 Kč 08.12.2023 20:04:20 6226
5 000 Kč limit (08.12.2023 20:04:16) 4255
5 000 Kč 08.12.2023 20:04:17 6226
4 900 Kč limit (08.12.2023 20:04:12) 4255
4 800 Kč 08.12.2023 20:04:13 6226
4 700 Kč limit (08.12.2023 20:04:08) 4255
4 600 Kč limit (08.12.2023 20:04:07) 6226
4 400 Kč limit (08.12.2023 20:03:56) 4255
4 300 Kč 08.12.2023 20:03:57 6226
4 200 Kč limit (08.12.2023 20:03:51) 4255
4 100 Kč limit (08.12.2023 20:03:50) 6226
3 900 Kč limit (08.12.2023 20:03:42) 4255
3 800 Kč 08.12.2023 20:03:43 6226
3 700 Kč limit (08.12.2023 20:03:25) 4255
3 600 Kč 08.12.2023 20:03:26 6226
3 500 Kč limit (06.12.2023 20:29:24) 4255
3 400 Kč 04.12.2023 23:06:59 5420
3 300 Kč 03.12.2023 0:30:08 10207
3 200 Kč 01.12.2023 16:18:20 3090
3 100 Kč 01.12.2023 16:01:32 9340
3 000 Kč 01.12.2023 9:13:34 5661