Olbram Zoubek - Na konci

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 42 cm

Reliéfní tisk 40/80, 30x20 cm. Signováno tužkou vpravo dole Olbram Zoubek. Volný list.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.



 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
85531. Na konci
Dražba ukončena:16.11.2022 20:18:13
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
12 000 Kč 16.11.2022 20:15:13 6749
11 000 Kč 16.11.2022 20:13:54 11340
10 000 Kč 16.11.2022 20:11:30 6749
9 500 Kč 16.11.2022 20:11:14 10841
9 000 Kč 16.11.2022 20:09:50 6749
8 500 Kč 16.11.2022 20:08:27 11340
8 000 Kč 16.11.2022 20:06:14 10788
7 500 Kč 16.11.2022 18:38:14 11340
7 000 Kč 16.11.2022 18:06:38 8649
6 500 Kč 16.11.2022 17:52:06 4228
6 000 Kč limit (16.11.2022 17:49:47) 4255
6 000 Kč 16.11.2022 17:49:48 4228
5 500 Kč limit (07.11.2022 22:29:50) 4255
5 000 Kč 07.11.2022 22:29:51 1217
4 900 Kč limit (07.11.2022 22:29:43) 4255
4 800 Kč 07.11.2022 22:29:44 1217
4 700 Kč limit (07.11.2022 22:29:26) 4255
4 600 Kč 07.11.2022 22:29:27 1217
4 500 Kč limit (06.11.2022 21:24:56) 4255
4 400 Kč 06.11.2022 21:24:57 1217
4 300 Kč limit (06.11.2022 21:24:47) 4255
4 200 Kč 06.11.2022 21:24:48 1217
4 100 Kč limit (06.11.2022 21:24:22) 4255
4 000 Kč 06.11.2022 21:24:23 1217
3 900 Kč limit (06.11.2022 21:24:13) 4255
3 800 Kč 06.11.2022 21:24:14 1217
3 700 Kč limit (06.11.2022 21:23:42) 4255
3 600 Kč 06.11.2022 21:23:43 1217
3 500 Kč limit (06.11.2022 21:14:08) 4255
3 400 Kč 06.11.2022 21:14:09 1217
3 300 Kč limit (06.11.2022 12:20:48) 4255
3 200 Kč 06.11.2022 12:20:49 2325
3 100 Kč limit (30.10.2022 20:39:39) 4255
3 000 Kč limit (30.10.2022 20:39:38) 3589
2 700 Kč limit (27.10.2022 6:09:00) 3589
2 600 Kč 27.10.2022 6:09:01 7937
2 500 Kč limit (26.10.2022 20:19:05) 3589
2 400 Kč 26.10.2022 20:19:06 4662
2 300 Kč limit (21.10.2022 21:41:49) 3589
2 200 Kč 21.10.2022 21:41:50 2325
2 100 Kč limit (19.10.2022 10:18:50) 3589
2 000 Kč limit (19.10.2022 10:18:49) 5420
1 700 Kč limit (17.10.2022 23:18:39) 5420
1 600 Kč limit (17.10.2022 19:59:13) 1610
1 600 Kč 17.10.2022 19:59:14 11182
1 500 Kč limit (16.10.2022 22:14:42) 1610
1 400 Kč 15.10.2022 15:04:59 4662
1 300 Kč 14.10.2022 23:57:35 5420
1 200 Kč 14.10.2022 21:29:43 2533
1 100 Kč 14.10.2022 21:16:04 10788
1 000 Kč 14.10.2022 15:24:03 1488