Olbram Zoubek - Muž s ratolestí

Detail položky

Detail položky

Reliéfní tisk, 20x14 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Nejdelší strana: 33 cm

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

posouzeno znalcem
152564. Muž s ratolestí
Zbývá:0 dnů, 11 hodin
Konec dražby:29.01.2026 20:43:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:10 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
10 000 Kč limit (25.01.2026 20:23:22) 10143
9 500 Kč 25.01.2026 20:23:23 19670
9 000 Kč 06.01.2026 17:48:12 10143
8 500 Kč 05.01.2026 23:44:50 7106
8 000 Kč 30.12.2025 9:40:45 2325
7 500 Kč 29.12.2025 16:27:35 16175
7 000 Kč limit (29.12.2025 16:27:20) 16668
6 500 Kč 29.12.2025 16:27:21 16175
6 000 Kč limit (29.12.2025 10:45:49) 16668
5 500 Kč limit (29.12.2025 10:45:48) 12714
4 500 Kč limit (29.12.2025 10:45:30) 16668
4 400 Kč 29.12.2025 10:45:31 12714
4 300 Kč limit (29.12.2025 10:44:48) 16668
4 200 Kč 29.12.2025 10:44:49 12714
4 100 Kč limit (29.12.2025 10:44:09) 16668
4 000 Kč limit (29.12.2025 10:44:08) 12714
3 800 Kč limit (29.12.2025 10:43:54) 16668
3 700 Kč 29.12.2025 10:43:55 12714
3 600 Kč limit (25.12.2025 17:19:56) 16668
3 500 Kč 25.12.2025 17:19:57 16973
3 400 Kč limit (25.12.2025 12:49:19) 16668
3 300 Kč 25.12.2025 12:49:20 5420
3 200 Kč limit (24.12.2025 22:36:41) 16668
3 100 Kč 23.12.2025 18:46:58 1610
3 000 Kč 23.12.2025 17:44:29 10143