Olbram Zoubek - Marie

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 15x15 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. Volný list.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
83103. Marie
Dražba ukončena:14.09.2022 20:52:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 500 Kč 14.09.2022 20:48:32 5336
8 000 Kč limit (14.09.2022 20:48:22) 4255
8 000 Kč 14.09.2022 20:48:23 5336
7 500 Kč limit (14.09.2022 20:48:10) 4255
7 000 Kč 14.09.2022 20:48:11 5336
6 500 Kč limit (14.09.2022 19:35:24) 4255
6 000 Kč 14.09.2022 19:35:25 10680
5 500 Kč limit (13.09.2022 14:07:35) 4255
5 000 Kč limit (13.09.2022 14:07:24) 8740
5 000 Kč limit (13.09.2022 14:07:25) 4255
2 000 Kč limit (13.09.2022 14:07:16) 8740
1 900 Kč 13.09.2022 14:07:17 4255
1 800 Kč limit (13.09.2022 14:07:09) 8740
1 700 Kč 13.09.2022 14:07:10 4255
1 600 Kč 07.09.2022 8:45:07 8740
1 500 Kč 02.09.2022 14:52:53 882
1 400 Kč 02.09.2022 11:12:09 4216
1 300 Kč 01.09.2022 8:50:17 920
1 200 Kč 22.08.2022 10:09:18 5336
1 100 Kč 19.08.2022 9:09:38 5661
1 000 Kč 18.08.2022 21:43:08 5420